My Favorite Movies
| babywitch123's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
3-Iron (Bin-jip) (Empty Houses) 2004, R) |
|
| 2 |
Howl's Moving Castle 2005, PG) |
|
| 3 |
Final Fantasy VII - Advent Children 2005, PG-13) |
|
| 4 |
Memoirs of a Geisha 2005, PG-13) |
|
| 5 |
Naesarang ssagaji (100 Days with Mr. Arrogant)(Slave Love) 2004, Unrated) |
|
| 6 |
Pride and Prejudice , Unrated) |
|
| 7 |
Underworld 2003, R) |
|
| 8 |
Underworld: Evolution 2006, R) |
|
| 9 |
House of Flying Daggers (Shi mian mai fu) 2004, PG-13) |
|
| 10 |
Crouching Tiger, Hidden Dragon (Wo hu cang long) 2003, PG-13) |
|
| 11 |
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999, PG-13) |
|
| 12 |
Spirited Away 2001, PG) |
|
| 13 |
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006, PG-13) |
|
| 14 |
Pride and Prejudice 2005, PG) |
|
| 15 |
Interview with the Vampire 1994, R) |















