Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  babysam92's Rating My Rating
1
You Got Served 2004,  PG-13)
2
The Cheetah Girls 2003,  Unrated)
3
Mean Girls 2004,  PG-13)
4
The Cheetah Girls 2 2006,  G)
5
Freaky Friday 2003,  PG)
6
Are We There Yet? 2003,  PG)
7
Shall We Dance? (Shall We Dansu?) 1996,  PG)
8
Baby Boy 2001,  R)
9
Baby Geniuses 1999,  PG)
10
A Cinderella Story 2004,  PG)
11
Enough 2002,  PG-13)
12
Step Up 2006,  PG-13)
13
The Parent Trap 1998,  PG)
14
Fantastic Four 2005,  PG-13)
15
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
16
The Seat Filler 2004,  PG-13)
17
Stomp the Yard 2007,  PG-13)
18
The Longest Yard 2005,  PG-13)
19
Legally Blonde 2001,  PG-13)
20
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde 2003,  PG-13)
21
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
22
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
23
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
24
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
25
Shrek 2001,  PG)
26
Shrek 2 2004,  PG)
27
Shrek the Third 2007,  PG)
28
Shark Tale 2004,  PG)
29
Fat Albert 2004,  PG)
30
Bad Boys 1995,  R)
31
Love Don't Cost a Thing 2003,  PG-13)
32
Take the Lead 2006,  PG-13)
33
Ghost Rider 2007,  PG-13)
34
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
35
Save the Last Dance 2 2006,  PG-13)
36
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
37
Dance with Me 1998,  PG)
38
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
39
High School Musical 2006,  G)
40
High School Musical 2 2007,  G)
41
Jump In! 2007,  Unrated)
42
Wild Hogs 2007,  PG-13)
43
Norbit 2007,  PG-13)
44
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)
45
TMNT 2007,  PG)
46
Happy Feet 2006,  PG)
47
Over the Hedge 2006,  PG)
48
Are We Done Yet? 2007,  PG)
49
Die Another Day 2002,  PG-13)
50
Ice Princess 2005,  G)
51
Date Movie 2006,  PG-13)
52
My Date with the President's Daughter 1998,  Unrated)
53
Meet the Robinsons 2007,  G)
54
Rock the Bells 2007,  Unrated)
55
Americanizing Shelley 2007,  PG)
56
Snoop Dogg's Hood of Horror 2006,  R)
57
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
58
Twilight 2008,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments