My Favorite Movies


  babyl907's Rating My Rating
1
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story 2005,  Unrated)
2
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
3
Blood In, Blood Out (Bound by Honor) 1993,  R)
4
American History X 1998,  R)
5
The Last of the Mohicans 1992,  R)
6
The Last Samurai 2003,  R)
7
Rush Hour 1998,  PG-13)
8
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
9
Rush Hour 3 2007,  PG-13)
10
Elektra 2005,  PG-13)
11
Crouching Tiger, Hidden Dragon (Wo hu cang long) 2003,  PG-13)
12
Kiss of the Dragon 2001,  R)
13
The One 2001,  PG-13)
14
Cradle 2 the Grave 2003,  R)
15
Jing wu ying xiong (Fist of Legend) 1994,  R)
16
Hero 2002,  PG-13)
17
Bad Boys 1995,  R)
18
Bad Boys II 2003,  R)
19
Hannibal Rising 2007,  R)
20
The Ring 2002,  PG-13)
21
The Ring Two 2005,  PG-13)
22
The Grudge 2004,  PG-13)
23
The Grudge 2 2006,  PG-13)
24
Freddy vs. Jason 2003,  R)
25
Carrie 1976,  R)
26
The Rage: Carrie 2 1999,  R)
27
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
28
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
29
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
30
The Matrix 1999,  R)
31
The Matrix Reloaded 2003,  R)
32
The Matrix Revolutions 2003,  R)
33
National Treasure 2004,  PG)
34
The Lost Boys 1987,  R)
35
Erin Brockovich 2000,  R)
36
Miss Congeniality 2000,  PG-13)
37
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous 2005,  PG-13)
38
Hope Floats 1998,  PG-13)
39
The Wizard of Oz 1939,  G)
40
Finding Nemo 2003,  G)
41
Brother Bear 2003,  G)
42
Brother Bear 2 2006,  G)
43
Chicken Run 2000,  G)
44
Lady and the Tramp 1955,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments