My Favorite Movies


  1. babykirsty05
  2. kirsty

These are my favourite movies that i have either laughed, cried or shit maself over lmao xx

  babykirsty05's Rating My Rating
1
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
Now this is a different level, so funny its amazin! Watch it and u will be singin a 1000 miles all day!!
2
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
loved it so funny i want this on dvd
3
Final Destination 3 2006,  R)
4
Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in The Hood 1996,  R)
5
Green Street Hooligans 2005,  R)
6
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
Save the Last Dance
This film is wicked i love it and i have the soundtrack! It will get ya learnin the moves
7
Little Man 2006,  PG-13)
8
The Little Rascals 1994,  PG)
9
The Football Factory 2004,  R)
10
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
Charlie and the Chocolate Factory
i prefer this one to the old one much funnier
11
The Ring 2002,  PG-13)
The Ring
this film was amazing i shit maself xx
12
Jeepers Creepers 2 2003,  R)
Jeepers Creepers 2
scary it makes u lock the doors lol!
13
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
Bruce Almighty
funny as hell xx
14
School of Rock 2003,  PG-13)
School of Rock
class film loved it
15
8 Mile 2002,  R)
8 Mile
eminem so fine and love his music
16
Jeepers Creepers 2001,  R)
Jeepers Creepers
this one is better than the second!
17
Wrong Turn 2003,  R)
Wrong Turn
god it gives u the shivers! trust me u wont want to get lost again!
18
You Got Served 2004,  PG-13)
You Got Served
Best dance film u will ever see! It makes u start jigging in ur seat
19
Love Actually 2003,  R)
Love Actually
This is my favourite movie, it makes u laugh and cry! It is true as well the storyline!
20
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
jonny depp so fine
21
The Longest Yard 2005,  PG-13)
The Longest Yard
sick film lots of lads too mmm. especially nelly xx
22
Hitch 2005,  PG-13)
Hitch
loved it will smith played an awesome character
23
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
Scary Movie 3
mahs potato lol
24
The Forgotten 2004,  PG-13)
The Forgotten
saw this at the cinema and made me jump
25
E.T. The Extra-Terrestrial 1982,  PG)
E.T. The Extra-Terrestrial
aww so sad i cried

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments