My Favorite Movies
| Babydollan4e's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 2 |
Dangerous Minds 1995, R) |
|
| 3 |
Girls Just Want to Have Fun 1985, PG) |
|
| 4 |
Teen Witch 1989, PG-13) |
|
| 5 |
Footloose 1984, PG) |
|
| 6 |
Grease 1978, PG) |
|
| 7 |
Grease 2 1982, PG) |
|
| 8 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 9 |
Dirty Dancing - Havana Nights 2004, PG-13) |
|
| 10 |
Coal Miner's Daughter 1980, PG) |
|
| 11 |
Flashdance 1983, R) |
|
| 12 |
The Forbidden Dance Is Lambada 1990, PG-13) |
|
| 13 |
Moulin Rouge! 2001, PG-13) |
|
| 14 |
Ghost Rider 2007, PG-13) |
|
| 15 |
Ghost 1990, PG-13) |
|
| 16 |
Step Up 2006, PG-13) |
|
| 17 |
Bruce Almighty 2003, PG-13) |
|
| 18 |
Double Jeopardy 1999, R) |
|
| 19 |
The Pursuit of Happyness 2006, PG-13) |
|
| 20 |
School for Scoundrels 2006, PG-13) |
|
| 21 |
Bring It On 2000, PG-13) |
|
| 22 |
Bring It On: All or Nothing 2006, PG-13) |
|
| 23 |
Bring It On Again 2004, PG-13) |
|
| 24 |
Take the Lead 2006, PG-13) |
|
| 25 |
Shall We Dance 2004, PG-13) |
|
| 26 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 27 |
Sling Blade 1996, R) |
|
| 28 |
Blade 1998, R) |
|
| 29 |
Blade II 2002, R) |
|
| 30 |
Blade: Trinity 2004, R) |
|
| 31 |
The Pacifier 2005, PG) |
|
| 32 |
A Man Apart 2006, R) |
|
| 33 |
The Fast and the Furious 2001, PG-13) |
|
| 34 |
XXX 2002, PG-13) |
|
| 35 |
The Chronicles of Riddick 2004, PG-13) |
|
| 36 |
Cats: The Musical 1998, G) |
|
| 37 |
See No Evil 2006, R) |
|
| 38 |
High School Musical 2006, G) |
|
| 39 |
Chicago 2002, PG-13) |
|
| 40 |
Halloweentown 1998, Unrated) |
|
| 41 |
Halloweentown II: Kalabar's Revenge 2001, PG) |
|
| 42 |
Halloweentown High (Halloweentown III) 2004, Unrated) |
|
| 43 |
Rocky 1976, PG) |
|
| 44 |
Rocky Balboa 2006, PG) |












































