Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  babybear5150's Rating My Rating
1
Memoirs of a Geisha 2005,  PG-13)
2
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
3
Mystery Science Theater 3000: The Movie 1996,  PG-13)
4
The Crow 1994,  R)
5
A Few Good Men 1992,  R)
6
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
7
Interview with the Vampire 1994,  R)
8
Heathers 1988,  R)
9
Monster 2003,  R)
10
Hitch 2005,  PG-13)
11
Reign Over Me 2007,  R)
Reign Over Me
Absolutely INCREDIBLE movie! I loved it from start to finish. Adam Sandler needs an Oscar for this performance. Don Cheadle was incredible too. Great soundtrack. I strongly recommend this movie.
12
Men in Black 1997,  PG-13)
13
The Breakfast Club 1985,  R)
14
Liar Liar 1997,  PG-13)
15
Swingers 1996,  R)
16
Gone With the Wind 1939,  G)
17
So I Married an Axe Murderer 1993,  PG-13)
18
Office Space 1999,  R)
19
BASEketball 1998,  R)
20
Erin Brockovich 2000,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments