My Favorite Movies


  babipretty's Rating My Rating
1
Don't Tell Mom the Babysitter's Dead 1991,  PG-13)
2
Sister Act 2: Back in the Habit 1993,  PG)
3
License to Drive 1988,  PG-13)
4
Just One of the Girls (Anything for Love) 1993,  R)
5
300 2007,  R)
6
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
7
Working Girl 1988,  R)
8
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
9
My Girl 1991,  PG)
10
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
11
Terminator 2: Judgment Day 1991,  R)
12
Spider-Man 2002,  PG-13)
13
Sixteen Candles 1984,  PG)
14
Never Been Kissed 1999,  PG-13)
15
High School Musical 2006,  G)
16
Hitch 2005,  PG-13)
17
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
18
Pretty Woman 1990,  R)
19
Jerry Maguire 1996,  R)
20
Cocktail 1988,  R)
21
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
22
Click 2006,  PG-13)
23
Big Daddy 1999,  PG-13)
24
Grease 1978,  PG)
25
That Thing You Do! 1996,  PG)
26
Over the Hedge 2006,  PG)
27
Ghost 1990,  PG-13)
28
E.T. The Extra-Terrestrial 1982,  PG)
29
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
30
The Breakfast Club 1985,  R)
31
Pretty in Pink 1986,  PG-13)
32
Bring It On 2000,  PG-13)
33
Romy and Michele's High School Reunion 1997,  R)
34
Troop Beverly Hills 1989,  PG)
35
Forrest Gump 1994,  PG-13)
36
Wayne's World 2 1993,  PG-13)
37
Mean Girls 2004,  PG-13)
38
Stuart Little 2 2002,  PG)
39
Shall We Dance 2004,  PG-13)
40
High School Musical 2 2007,  G)
41
Ferris Bueller's Day Off 1986,  PG)
42
Girls Just Want to Have Fun 1985,  PG)
43
Yours, Mine & Ours 2005,  PG)
44
Cheaper by the Dozen 2 2005,  PG)
45
Beethoven 1992,  PG)
46
Taking Care of Business 1990,  R)
47
K-9: P.I. 2002,  PG-13)
48
Bring It On: All or Nothing 2006,  PG-13)
49
U2 the Complete Story 2005,  Unrated)
50
U2 - An Unforgettable Journey 2005,  Unrated)
51
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
52
Jump In! 2007,  Unrated)
53
Look Who's Talking Now 1990,  PG-13)
54
Look Who's Talking, Too 1990,  PG-13)
55
If the Shoe Fits 1990,  PG)
56
Bird on a Wire 1990,  PG-13)
57
Braveheart 1995,  R)
58
She's the Man 2006,  PG-13)
59
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004,  G)
60
Men At Work 1990,  PG-13)
61
D3: The Mighty Ducks 1996,  PG)
62
She's Out of Control 1989,  PG)
63
Uma Escola Atrapalhada 1990,  Unrated)
64
Crossroads 2002,  PG-13)
65
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
66
Madagascar 2005,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments