My Favorite Movies


  BaBiigUrL90's Rating My Rating
1
Kabhi Alvida Naa Kehna 2006,  Unrated)
Kabhi Alvida Naa Kehna
This movie is great!!!!!!!!
2
High School Musical 2006,  G)
3
Devdas 2002,  PG)
4
Dil To Pagal Hai (The Heart Is Crazy) 1997,  Unrated)
5
Paheli 2005,  G)
Paheli
this movie is good. Its funny when the ghost comes.
6
Dumb and Dumber 1997,  PG-13)
7
Home Alone 1990,  PG)
8
Parineeta 2005,  G)
9
Main Hoon Na 2004,  G)
10
Home Alone 2: Lost in New York 1992,  PG)
11
Dilwale Dulhania Le Jayenge 1995,  G)
Dilwale Dulhania Le Jayenge
I LOVE THIS MOVIE. SRK N KAJOL ROCK!!
12
Krrish 2006,  Unrated)
13
Chalte Chalte 2003,  Unrated)
14
Mujhse Dosti Karoge 2002,  Unrated)
15
Saathiya 2002,  Unrated)
16
Kal Ho Naa Ho 2003,  Unrated)
Kal Ho Naa Ho
This movie is really good.
17
Veer Zaara (Veer-Zaara) 2004,  Unrated)
18
Kabhi Khushi Kabhie Gham 2001,  PG)
Kabhi Khushi Kabhie Gham
This movie is good!!! DA BEST FAMILY MOVIE!
19
Kuch Kuch Hota Hai 1998,  Unrated)
20
Bend It Like Beckham 2002,  PG-13)
21
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
Rush Hour 2
THIS MOVIE IS FUNNY!!
22
Straight From the Heart (Hum Dil De Chuke Sanam) 1999,  Unrated)
23
White Chicks 2004,  PG-13)
24
Uptown Girls 2003,  PG-13)
25
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
26
Matilda 1996,  PG)
27
Dhoom 2 (Dhoom:2) 2006,  Unrated)
Dhoom 2 (Dhoom:2)
LOVE THIS MOVIE!!! HRITIK ROCKS!!!!!!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments