My Favorite Movies
| baberman123's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Young Frankenstein 1974, PG) |
|
| 2 |
My Left Foot 1989, R) |
|
| 3 |
No Country for Old Men 2007, R) |
|
| 4 |
Cool Hand Luke 1967, PG) |
|
| 5 |
Clerks 1994, R) |
|
| 6 |
Clerks II 2006, R) |
|
| 7 |
Dazed and Confused 1993, R) |
|
| 8 |
Super Troopers 2002, R) |
|
| 9 |
Knocked Up 2007, R) |
|
| 10 |
The Shining 1980, R) |
|
| 11 |
The Ring 2002, PG-13) |
|
| 12 |
The Exorcist 1973, R) |
|
| 13 |
Office Space 1999, R) |
|
| 14 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004, R) |
|
| 15 |
Spaceballs 1987, PG) |
|
| 16 |
The 'Burbs 1989, PG) |
|
| 17 |
There Will Be Blood 2007, R) |
|
| 18 |
Hot Fuzz 2006, R) |
|
| 19 |
Shaun of the Dead 2004, R) |
|
| 20 |
Butch Cassidy and the Sundance Kid 1969, PG) |
|
| 21 |
Poolhall Junkies 2002, R) |
|
| 22 |
Human Traffic 1999, R) |
|
| 23 |
Tropic Thunder 2008, R) |
|
| 24 |
Young Sherlock Holmes 1985, PG-13) |
























