My Favorite Movies
| baadjim's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Living Daylights 1987, PG) |
|
| 2 |
Licence To Kill 1989, PG-13) |
|
| 3 |
Goldfinger 1964, PG) |
|
| 4 |
Casino Royale 2006, PG-13) |
|
| 5 |
Die Hard 1988, R) |
|
| 6 |
Indiana Jones and the Last Crusade 1989, PG-13) |
|
| 7 |
Star Trek II - The Wrath of Khan 1982, PG) |
|
| 8 |
Ghostbusters 1984, PG) |
|
| 9 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980, PG) |
|
| 10 |
Beverly Hills Cop 1984, R) |
|
| 11 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977, PG) |
|
| 12 |
Star Trek VI - The Undiscovered Country 1991, PG) |
|
| 13 |
Star Trek - First Contact 1996, PG-13) |
|
| 14 |
Lethal Weapon 1987, R) |
|
| 15 |
Terminator 2: Judgment Day 1991, R) |
|
| 16 |
Men in Black 1997, PG-13) |
|
| 17 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 18 |
The Matrix 1999, R) |


















