My Favorite Movies


  azumichi's Rating My Rating
1
Nabbeun namja (Bad Guy) 2003,  Unrated)
2
Battle Royale 3D 2001,  Unrated)
3
Zatôichi (The Blind Swordsman: Zatoichi) 2003,  R)
4
Oldboy 2004,  R)
5
Survive Style 5+ 2004,  Unrated)
6
Koroshiya 1 (Ichi the Killer) 2001,  R)
7
Kill Bill: Vol. 1 ,  Unrated)
8
Audition (Ôdishon) 1999,  R)
9
Azumi ,  Unrated)
10
Visitor Q (Bijitâ Q) 2001,  R)
11
Back to the Future Part II 1989,  PG)
12
Ghostbusters 1984,  PG)
13
Revenge of the Nerds 1984,  R)
14
Return to Oz 1985,  PG)
15
Teen Witch 1989,  PG-13)
16
Fame 1980,  R)
17
Romy and Michele's High School Reunion 1997,  R)
18
Labyrinth 1986,  PG)
19
Girls Just Want to Have Fun 1985,  PG)
20
Empire of the Sun 1987,  PG)
21
The Goonies 1985,  PG)
22
Willy Wonka and the Chocolate Factory 1971,  G)
23
Pretty in Pink 1986,  PG-13)
24
Grease 1978,  PG)
25
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
26
Big 1988,  PG)
27
Ghost World 2001,  R)
28
The Neverending Story 1984,  PG)
29
Freeway 1996,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments