My Favorite Movies


  Azboi87's Rating My Rating
1
Halloween 1978,  R)
Halloween
AWESOME!!!
2
Halloween II 1981,  R)
Halloween II
AWESOME
3
Halloween 4: The Return of Michael Myers 1988,  R)
Halloween 4: The Return of Michael Myers
AWESOME!!
4
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers 1989,  R)
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers
AWESOME
5
Halloween - The Curse of Michael Myers (Halloween 6) 1995,  R)
Halloween - The Curse of Michael Myers (Halloween 6)
AWESOME
6
Halloween H2O 1998,  R)
Halloween H2O
AWESOME
7
Halloween - Resurrection 2002,  R)
8
Halloween 2007,  R)
Halloween
I am very, very upset by this movie. It was a sad attempt at remaking a classic. I guess that?s why they say to leave the originals alone. If anything Zombie made fun of the original. Yes, he made it for a 2007 audience but, he forgot one thing. Never ever try to remake the best!!!!
9
The Laramie Project 2001,  R)
The Laramie Project
YES, A MUCH BETTER INSIGHT INTO THE DEATH OF YOUNG MATTHEW SHEPARD. AGAIN ANOTHER HEART WRENCHING LOOK AT HATE CRIMES IN THE UNITED STATES.
10
The Matthew Shepard Story 2002,  Unrated)
The Matthew Shepard Story
I'VE NEVER BEEN SO SCARED AND AFRAID TO BE ME, UNTIL I SEEN THIS MOVIE AND READ THE CASE FILE.
11
Saw II 2005,  R)
12
Step Up 2006,  PG-13)
13
Saw III 2006,  R)
14
Saw 2004,  R)
15
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
16
The Notebook 2004,  PG-13)
17
Finding Nemo 2003,  G)
18
A Walk to Remember 2002,  PG)
19
White Chicks 2004,  PG-13)
20
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
21
Shrek 2 2004,  PG)
22
High School Musical 2006,  G)
23
Pretty Woman 1990,  R)
24
She's the Man 2006,  PG-13)
25
American Pie 1999,  R)
26
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
27
Happy Feet 2006,  PG)
28
The Simpsons Movie 2007,  PG-13)
The Simpsons Movie
CANT WAIT
29
The X-Files: I Want to Believe (The X Files 2) 2008,  PG-13)
The X-Files: I Want to Believe (The X Files 2)
LOVED IT!!! Seen it Thursday.. FINALLY THEY ARE BACK!!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments