Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  aymansousa1's Rating My Rating
1
Persona 1966,  Unrated)
2
Mulholland Drive 2001,  R)
3
Eraserhead 1977,  R)
4
Nattvardsgästerna (Winter Light) 1962,  Unrated)
5
Meshes of the Afternoon 1943,  Unrated)
6
Take the 5:10 to Dreamland 1976,  Unrated)
7
Gerry 2002,  R)
8
Seul Contre Tous (I Stand Alone) (One Against All) 1998,  Unrated)
9
The Fountain 2006,  PG-13)
10
Zerkalo (The Mirror) 1974,  Unrated)
11
Fight Club 1999,  R)
12
Lunacy 2005,  G)
13
Naked 1993,  R)
14
Memento 2000,  R)
15
One Hour Photo 2002,  R)
16
Crimson Gold 2003,  Unrated)
17
Bab el hadid (Cairo Station) (The Iron Gate) 1958,  Unrated)
18
Baraka 1993,  Unrated)
19
American Beauty 1999,  R)
20
Life Is Beautiful (La Vita è bella) 1997,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments