Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  ayishaana's Rating My Rating
1
Devdas 2002,  PG)
Devdas
IS A VERY NICE AND I LOVE IT ALOT
2
Guru 2007,  Unrated)
Guru
I LIKE BOTH ASI AND AB J.I LOVE GURU ALOT
3
Kuch Na Kaho 2003,  G)
Kuch Na Kaho
i love th move alot
4
Heart of Gold (Dil Ka Rishta) 2003,  Unrated)
Heart of Gold (Dil Ka Rishta)
i like the move
5
Kabhi Khushi Kabhie Gham 2001,  PG)
Kabhi Khushi Kabhie Gham
i like SRH so i like anything that he do in move
6
Kal Ho Naa Ho 2003,  Unrated)
Kal Ho Naa Ho
i like SRH so i like anything that he do in move
7
Kuch Kuch Hota Hai 1998,  Unrated)
Kuch Kuch Hota Hai
i like SRH so i like anything that he do in move
8
Paheli 2005,  G)
Paheli
i like SRH so i like anything that he do in move
9
Jaan-E-Mann 2005,  Unrated)
10
Chalte Chalte 2003,  Unrated)
Chalte Chalte
nice n romatic
11
Kisna: The Warrior Poet 2005,  Unrated)
Kisna: The Warrior Poet
love it
12
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
Save the Last Dance
I LOVE THE MOVE AND DANCE IN IT IS VERY NICE MOVE
13
Save the Last Dance 2 2006,  PG-13)
Save the Last Dance 2
i like the move
14
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
Kill Bill: Volume 1
i love i love revenge so i like this move
15
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
Kill Bill, Volume 2
i like the film
16
Men in Black 1997,  PG-13)
Men in Black
i like the film
17
Men in Black II 2002,  PG-13)
Men in Black II
i like the film
18
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
i love it
19
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Two Towers
like it
20
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
is soo nice and loving move to me
21
Phone Booth 2003,  R)
Phone Booth
i like the film
22
Mission Impossible 1996,  PG-13)
Mission Impossible
love it
23
Mission Impossible 2 2000,  PG-13)
Mission Impossible 2
love it
24
Mission: Impossible III 2006,  PG-13)
Mission: Impossible III
love it vey much
25
The Last Legion 2007,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments