My Favorite Movies


  axelbabe's Rating My Rating
1
Step Up 2006,  PG-13)
2
Bad Boys 1995,  R)
3
Bad Boys II 2003,  R)
4
Take the Lead 2006,  PG-13)
5
Footloose 1984,  PG)
6
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
7
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
8
Firewall 2006,  PG-13)
9
Robin Hood 1973,  G)
10
Teenage Mutant Ninja Turtles II - The Secret of the Ooze 1991,  PG)
11
Free Willy 2: The Adventure Home 1995,  PG)
12
Snow Dogs 2002,  PG)
13
Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie 1990,  PG)
14
Coach Carter 2005,  PG-13)
15
Lethal Weapon 3 1992,  R)
16
The Mighty Ducks 1992,  PG)
17
The Santa Clause 2 - The Mrs. Clause 2002,  G)
18
Center Stage 2000,  PG-13)
19
Look Who's Talking Now 1990,  PG-13)
20
Matilda 1996,  PG)
21
Beauty and the Beast - The Enchanted Christmas 1998,  G)
22
Casper 1995,  PG)
23
S.W.A.T. 2003,  PG-13)
24
It Takes Two 1995,  PG)
25
You Got Served 2004,  PG-13)
26
My Girl 2 1994,  PG)
27
Chasing Liberty 2004,  PG-13)
28
The Prince and Me 2004,  PG)
29
A Cinderella Story 2004,  PG)
30
The Perfect Man 2005,  PG)
31
The Santa Clause 3: The Escape Clause 2006,  G)
32
Accepted 2006,  PG-13)
33
Tuck Everlasting 2002,  PG)
34
Raising Helen 2004,  PG-13)
35
The Santa Clause 1994,  PG)
36
High School Musical 2006,  G)
37
Herbie: Fully Loaded 2005,  G)
38
She's the Man 2006,  PG-13)
39
Just My Luck 2006,  PG-13)
40
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
41
Ever After: A Cinderella Story 1998,  PG-13)
42
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004,  PG-13)
43
Remember the Titans 2000,  PG)
44
Fantastic Four 2005,  PG-13)
45
Maid in Manhattan 2002,  PG-13)
46
Cheaper by the Dozen 2003,  PG)
47
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
48
Lethal Weapon 2 1989,  R)
49
Pretty in Pink 1986,  PG-13)
50
Sixteen Candles 1984,  PG)
51
D3: The Mighty Ducks 1996,  PG)
52
Ladder 49 2004,  PG-13)
53
Peter Pan 1953,  G)
54
Look Who's Talking, Too 1990,  PG-13)
55
First Daughter 2004,  PG)
56
Father of the Bride Part II 1995,  PG)
57
Sleepover 2004,  PG)
58
Friday Night Lights 2004,  PG-13)
59
Three Men and a Baby (3 Men and a Baby) 1987,  PG)
60
The Replacements 2000,  PG-13)
61
Now and Then 1995,  PG-13)
62
Without A Paddle 2004,  PG-13)
63
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004,  G)
64
The Princess Diaries 2001,  G)
65
Stepmom 1998,  PG-13)
66
Peter Pan 2003,  PG)
67
New York Minute 2004,  PG)
68
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous 2005,  PG-13)
69
The Princess Bride 1987,  PG)
70
My Girl 1991,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments