My Favorite Movies


  1. awskerkatzin
  2. Oscar

Some of the movies I could watch over and over and not get tired of watching!

  awskerkatzin's Rating My Rating
1
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
Lindsay is really Hot.... all I can say is this movie is really "fetch"
2
The Emperor's New Groove 2000,  G)
The Emperor's New Groove
I can watch this cartoon everyday, it never gets old
3
Rush Hour 1998,  PG-13)
Rush Hour
Jackie Chan and Chris Tucker are the best mismatched cops of all times
4
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy 2004,  PG-13)
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy
Ron Burgundy is SO cool
5
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
Kill Bill, Volume 2
Tarantino... Uma Thurman! oh man!!!... speechless!
6
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
X-Men: The Last Stand
The best X-men movie of them all... it's nothing like the cartoon, or the comic, or the whole Marvel Universe... But out of the 3 X-men movies this one is my favorite! Brett Ratner could do more than Rush Hours!
7
Friday 1995,  R)
Friday
Classic!
8
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
9
Pulp Fiction 1994,  R)
10
Little Miss Sunshine 2006,  R)
11
Back to the Future 1985,  PG)
12
Back to the Future Part II 1989,  PG)
13
Amores Perros 2000,  R)
Amores Perros
Arriba el cine Mexicano!
14
The Goonies 1985,  PG)
The Goonies
This movie is a classic! I've seen this movie a million times and I can still enjoy it!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments