My Favorite Movies
| autumnmluna72's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Cinderella Man 2005, PG-13) |
|
| 2 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 3 |
Sleepy Hollow 1999, R) |
|
| 4 |
The Lord of the Rings 1978, PG) |
|
| 5 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 6 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 7 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 8 |
The Evil Dead 1981, R) |
|
| 9 |
Evil Dead 2 1987, R) |
|
| 10 |
Army of Darkness 1993, R) |
|
| 11 |
Jaws 1975, PG) |
|
| 12 |
Halloween 1978, R) |
|
| 13 |
The Rugrats Movie 1998, G) |
|
| 14 |
Caddyshack 1980, R) |
|
| 15 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 16 |
The Matrix Reloaded 2003, R) |
|
| 17 |
The Matrix Revolutions 2003, R) |
|
| 18 |
Arsenic and Old Lace 1944, Unrated) |
|
| 19 |
Abbott and Costello Meet Frankenstein 1948, Unrated) |
|
| 20 |
Master and Commander: The Far Side of the World 2003, PG-13) |
|
| 21 |
Alien 1979, R) |
|
| 22 |
Aliens 1986, R) |
|
| 23 |
The Abyss 1989, PG-13) |
|
| 24 |
Cars 2006, G) |























