My Favorite Movies


  autoblaze's Rating My Rating
1
National Lampoon's Animal House 1978,  R)
National Lampoon's Animal House
GREAT awesome MOVIE, one of the first Movie that I ever Watched on a VCR!!
2
Dazed and Confused 1993,  R)
Dazed and Confused
My Life in HIGH SCHOOL
3
Big Wednesday 1978,  PG)
Big Wednesday
Very good coming of age surfer movie
4
Back to the Future 1985,  PG)
Back to the Future
Great!!
5
Back to the Future Part II 1989,  PG)
Back to the Future Part II
Super Great
6
Back to the Future Part III 1990,  PG)
Back to the Future Part III
Really Great!!
7
A Christmas Story 1983,  PG)
8
Home Alone 1990,  PG)
9
Home Alone 2: Lost in New York 1992,  PG)
10
Better Off Dead 1985,  PG)
11
National Lampoon's Christmas Vacation 1989,  PG-13)
National Lampoon's Christmas Vacation
The Holiday Season does not start till I watch this classic!
12
Fast Times At Ridgemont High 1982,  R)
13
The Nutty Professor 1996,  PG-13)
14
Little Giants 1994,  PG)
Little Giants
Nerd KIDS ROCK!! LIKE ME!!! A BIG NERD!!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments