My Favorite Movies


  austin2492002's Rating My Rating
1
Full Metal Jacket 1987,  R)
2
Chris Rock: Never Scared 2004,  Unrated)
Chris Rock: Never Scared
IT'S CHRIS ROCK...IT'S THE TRUTH!!!!!!!!!
3
Lost in Space 1998,  PG-13)
4
Seven (Se7en) 1995,  R)
5
Running Scared 1986,  R)
6
The Magnificent Seven 1960,  R)
7
Seven Samurai (Shichinin no Samurai) 1954,  Unrated)
8
The One 2001,  PG-13)
9
One Flew Over the Cuckoo's Nest 1975,  R)
10
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
11
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
12
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
13
The Star Chamber 1983,  R)
14
Style Wars 1983,  Unrated)
15
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
16
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
17
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
18
Bright Lights, Big City 1988,  R)
19
Freeway 1996,  R)
Freeway
C R E E P Y
20
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
X-Men: The Last Stand
IF YOU LOVE THE COMIC BOOK CHECK THIS OUT
21
Ultraviolet 2006,  PG-13)
22
Running Scared 2005,  R)
23
Silent Running 1971,  G)
Silent Running
its this our future???
24
The Running Man 1987,  R)
25
Scared Straight! 1978,  Unrated)
26
Blade Runner 1982,  R)
27
Bushido Blade 1980,  R)
28
Blade 1998,  R)
29
Blade II 2002,  R)
30
Blade: Trinity 2004,  R)
31
Runaway 1984,  PG-13)
32
Runaway Train 1985,  R)
33
Beat Street 1984,  PG)
34
Miracle on 34th Street 1947,  Unrated)
35
Miracle on 34th Street 1994,  PG)
36
Street Smart 1987,  R)
37
Across 110th Street 1972,  R)
38
Wall Street 1987,  R)
39
Memoirs of a Geisha 2005,  PG-13)
40
Heavy Metal 1981,  R)
41
Charlie's Angels - Full Throttle 2003,  PG-13)
42
Atlantis - The Lost Empire 2001,  PG)
43
The Lost Boys 1987,  R)
44
Lost In The Bermuda Triangle 1998,  PG)
45
2001: A Space Odyssey 1968,  G)
46
Lost Souls 2000,  R)
47
Space Cowboys 2000,  PG-13)
48
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams 2002,  PG)
49
Lost In Translation 2003,  R)
50
The Bermuda Triangle 1978,  Unrated)
51
The Triangle 2001,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments