My Favorite Movies


  aurelian76's Rating My Rating
1
2001: A Space Odyssey 1968,  G)
2
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert 1994,  R)
3
Brokeback Mountain 2005,  R)
4
Amadeus 1984,  PG)
Amadeus
A biopic about one of the greatest classical composers? Featuring people in powdered wigs and 18th century dress? In the 80's?
5
Clerks 1994,  R)
6
Dancer in the Dark 2000,  R)
7
Falling Down 1993,  R)
8
Office Space 1999,  R)
9
The Rocky Horror Picture Show 1975,  R)
10
Spaceballs 1987,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments