My Favorite Movies
| auchrud01's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Sleeping Dictionary 2003, R) |
|
| 2 |
Something's Gotta Give 2003, PG-13) |
|
| 3 |
Chances Are 1989, PG) |
|
| 4 |
Superman 1978, PG) |
|
| 5 |
Superman II 1981, PG) |
|
| 6 |
Superman III 1983, PG) |
|
| 7 |
Superman IV: The Quest for Peace 1987, PG) |
|
| 8 |
Queen of the Damned 2002, R) |
|
| 9 |
The Fountain 2006, PG-13) |
|
| 10 |
The Pianist 2002, R) |
|
| 11 |
Unfaithful 2002, R) |
|
| 12 |
The Curious Case of Benjamin Button 2008, PG-13) |
|
| 13 |
The Exorcist 1973, R) |
|
| 14 |
Exorcist II - The Heretic 1977, R) |
|
| 15 |
The Exorcism of Emily Rose 2005, PG-13) |
|
| 16 |
Blood Diamond 2006, R) |
|
| 17 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 18 |
Kill Bill, Volume 2 2004, R) |
|
| 19 |
Frágiles (Fragile) 2005, PG-13) |
|
| 20 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 21 |
The Godfather, Part II 1974, R) |
|
| 22 |
The Godfather, Part III 1990, R) |
|
| 23 |
The Da Vinci Code 2006, PG-13) |
|
| 24 |
Angels & Demons 2009, PG-13) |
|
| 25 |
Up 2009, PG) |
|
| 26 |
The Final Destination 2009, R) |
|
| 27 |
Final Destination 2000, R) |
|
| 28 |
Final Destination 2 2003, R) |
|
| 29 |
Final Destination 3 2006, R) |
|
| 30 |
The Wolfman 2010, R) |
|
| 31 |
Dear John 2010, PG-13) |































