Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  atulsabnis1's Rating My Rating
1
300 2007,  R)
2
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
3
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
4
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
5
Love Actually 2003,  R)
6
Donnie Darko 2001,  R)
7
Finding Nemo 2003,  G)
8
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
9
Braveheart 1995,  R)
10
The Matrix 1999,  R)
11
Austin Powers in Goldmember 2002,  PG-13)
12
Gladiator 2000,  R)
13
The Incredibles 2004,  PG)
14
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
15
Shrek 2 2004,  PG)
16
School of Rock 2003,  PG-13)
17
Spider-Man 2002,  PG-13)
18
Rocky 1976,  PG)
19
The Last King of Scotland 2006,  R)
20
The Last Samurai 2003,  R)
21
Last Dance 2002,  Unrated)
22
The Last Castle 2001,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments