Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. atmycutest
  2. Angela

I love any movie when the charater encounters the unthinkable and endure over time with Strength,Courage,Determination. I love my comedies just the same.

  atmycutest's Rating My Rating
1
The Color Purple 1985,  PG-13)
2
Malcolm X 1992,  PG)
3
Schindler's List 1993,  R)
4
300 2007,  R)
5
Why Did I Get Married? 2007,  PG-13)
6
What Dreams May Come 1998,  PG-13)
7
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
8
Ocean's Twelve 2004,  PG-13)
Ocean's Twelve
one of my favorites
9
The Departed 2006,  R)
10
Ocean's Thirteen 2007,  PG-13)
Ocean's Thirteen
one of my favorites
11
The Original Kings of Comedy 2000,  R)
The Original Kings of Comedy
Classic stand up comedy. love it
12
School Daze 1988,  R)
13
4 Little Girls 1997,  Unrated)
14
The Good Shepherd 2006,  R)
15
Smokin' Aces 2007,  R)
16
1408 2007,  PG-13)
1408
good movie, i'll watch again.
17
The Mist 2007,  R)
The Mist
It's a true Steven King Movie !!! it's a good view.
18
Cooley High 1975,  PG)
19
Red Tails 2012,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments