My Favorite Movies


  atikahhajar's Rating My Rating
1
Step Up 2006,  PG-13)
2
Step Up 2 the Streets 2008,  PG-13)
Step Up 2 the Streets
i soo love dis movie.. da music..da dance moves..everything
3
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone
i'm a harry potter geek
4
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
Harry Potter and the Chamber of Secrets
i'm a harry potter geek
5
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
i'm a harry potter geek
6
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
7
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
8
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
Harry Potter and the Half-Blood Prince
i'm a harry potter geek
9
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1 2010,  PG-13)
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1
i'm a harry potter geek
10
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 2 2011,  PG-13)
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 2
i'm a harry potter geek
11
Twilight 2008,  PG-13)
12
The Twilight Saga: New Moon 2009,  PG-13)
13
Koizora (Sky of Love) 2007,  Unrated)
Koizora (Sky of Love)
very romantic n unusual
14
Bride Wars 2009,  PG)
15
Made of Honor 2008,  PG-13)
Made of Honor
funny stuff
16
Penelope 2006,  PG)
17
Confessions of a Shopaholic 2009,  PG)
18
The Nanny Diaries 2007,  PG-13)
19
Picture This! 2008,  Unrated)
20
Prom Night 2008,  PG-13)
21
Obsessed 2009,  PG-13)
22
Scoop 2006,  PG-13)
23
School for Scoundrels 2006,  PG-13)
24
No Reservations 2007,  PG)
25
The Ghosts of Girlfriends Past 2009,  PG-13)
26
Mr. Bean's Holiday 2007,  G)
27
How to Rob a Bank 2007,  Unrated)
How to Rob a Bank
they just gave me the idea of how 2 rob a bank
28
Slumdog Millionaire 2008,  R)
Slumdog Millionaire
its a very touchig
story n highly recomended....
29
The Happening 2008,  R)
30
I Am Legend 2007,  PG-13)
31
Juno 2007,  PG-13)
32
My Sassy Girl 2007,  PG-13)
33
Yeopgijeogin geunyeo (My Sassy Girl) 2001,  Unrated)
34
Final Destination 2000,  R)
35
Final Destination 2 2003,  R)
36
Final Destination 3 2006,  R)
37
The Final Destination 2009,  R)
38
Hancock 2008,  PG-13)
39
Clueless 1995,  PG-13)
40
Hood Rat 2001,  R)
41
iCarly: iGo to Japan 2008,  Unrated)
42
Hotel for Dogs 2009,  PG)
43
Beverly Hills Chihuahua 2008,  PG)
44
Jumper 2008,  PG-13)
45
Body Jumper 2001,  Unrated)
46
The King and Queen of Moonlight Bay 2002,  Unrated)
47
Wild Child 2009,  PG-13)
48
Orphan 2009,  R)
49
Ju-on: The Grudge 2003,  R)
50
Ju-on: The Grudge 2 (Ju-on 2) 2003,  R)
51
Goal! The Dream Begins (Goal!: The Impossible Dream) 2005,  PG)
52
Goal II: Living the Dream 2007,  PG-13)
53
Goal! III (Goal! 3: Taking on the World) 2009,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments