My Favorite Movies
| atalyawaves's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Four Weddings and a Funeral 1994, R) |
|
| 2 |
Casablanca 1942, PG) |
|
| 3 |
The Rock 1996, R) |
|
| 4 |
Chasing Amy 1997, R) |
|
| 5 |
The Breakfast Club 1985, R) |
|
| 6 |
Aliens 1986, R) |
|
| 7 |
High Fidelity 2000, R) |
|
| 8 |
Bad Boys II 2003, R) |
|
| 9 |
Payback 1999, R) |
|
| 10 |
American Pie 2 2001, R) |
|
| 11 |
Black Hawk Down 2001, R) |
|
| 12 |
The Fifth Element 1997, PG-13) |
|
| 13 |
Eurotrip 2004, R) |
|
| 14 |
Groundhog Day 1993, PG) |
|
| 15 |
The Usual Suspects 1995, R) |
|
| 16 |
The American President 1995, PG-13) |
|
| 17 |
Grosse Pointe Blank 1997, R) |
|
| 18 |
How to Lose a Guy in 10 Days 2003, PG-13) |
|
| 19 |
Jerry Maguire 1996, R) |
|
| 20 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 21 |
Pearl Harbor 2001, PG-13) |
|
| 22 |
The Island 2005, PG-13) |
|
| 23 |
Romeo + Juliet 1996, PG-13) |
|
| 24 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 25 |
Sneakers 1992, PG-13) |
|
| 26 |
Serenity 2005, PG-13) |
|
| 27 |
Bad Boys 1995, R) |
|
| 28 |
Armageddon 1998, PG-13) |
|
| 29 |
Silent Hill 2006, R) |





























