My Favorite Movies


  aszand58's Rating My Rating
1
Just Friends 2005,  PG-13)
Just Friends
i love this movie. it is sooooo hilarious!
2
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
John Tucker Must Die
so funny! i love it...
3
A Night at the Roxbury 1998,  PG-13)
A Night at the Roxbury
OMG! this movie is soooo funny! one of my fave comedies. HILARIOUS!!! How can you not like it!?!
4
Crazy/ Beautiful 2001,  PG-13)
Crazy/ Beautiful
This is a really good moving. Its drama, comedy, romance, everything all in one. I absolutely love it
5
Bend It Like Beckham 2002,  PG-13)
Bend It Like Beckham
This is a really good movie! And I LOVE Jonathan Rhys-Meyers <3
6
Pretty in Pink 1986,  PG-13)
Pretty in Pink
i love this movie! i just love Duckie! He's the best! I love when he dances at the record store!!!
7
A Walk to Remember 2002,  PG)
8
The Notebook 2004,  PG-13)
9
Enchanted 2007,  PG)
Enchanted
LOVE this movie! I was smiling the whole time! It was cute and funny! You just have to see it! Prince Edward is hilarious! now I wanna see the movie again lol. oh i love the chipmunk too!
10
Bridge to Terabithia 2007,  PG)
Bridge to Terabithia
I love this movie! It's def one of my faves! I've seen it so many times and I always cry for atleast 10 mins each time. It's so amazing and I would recommend everyone to watch it!
11
Music and Lyrics 2007,  PG-13)
Music and Lyrics
i absolutely love this movie! its hilarious! easily one of my faves!
12
The Painted Veil 2006,  PG-13)
The Painted Veil
I absolutely love this movie! I definitely recommend watching it! It's happy, romantic, sad, everything! I just love it!
13
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
14
A Cinderella Story 2004,  PG)
15
School of Rock 2003,  PG-13)
16
Never Been Kissed 1999,  PG-13)
Never Been Kissed
this is one of my faves! i can watch this movie every day, and wont get tired of it.
17
The Game Plan 2007,  PG)
The Game Plan
I love this movie! I could watch it everyday! It's so sad and cute and hilarious all at the same time!
18
The Illusionist 2006,  PG-13)
The Illusionist
it was really really good. i didnt wanna see it but i was very impressed by it. definately a MUST-WATCH!!
19
Rounders 1998,  R)
20
Good Will Hunting 1997,  R)
21
He's Just Not That Into You 2009,  PG-13)
22
Slumdog Millionaire 2008,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments