My Favorite Movies


  assem90's Rating My Rating
1
High School Musical 2 2007,  G)
High School Musical 2
i really want to see this only cause Zac Efron is in it and by the way i think Vanessa Hudgens and Zac Efron r a bad couple
2
High School Musical 2006,  G)
High School Musical
The movie is pritty good. I love the songs but the story is a little unrealistic and the singing sounds a little fake(especially for Zac Efron). Its still a cool movie and its deffinantly a hit for disney.
3
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
i love this film so much, i even cried at the end... one of those films that will be forever one of the best!
hmm don't know what to say actually,,, it is a really good movie but it is sometime extreamely booring and since i have been nice in all my gradings previously i'll give it 3½
4
Titanic 1943,  Unrated)
5
Titanic 1953,  Unrated)
6
Let's Go To Prison 2006,  R)
7
Point Break 1991,  R)
8
I Am Trying to Break Your Heart - A Film About Wilco 2002,  Unrated)
9
Lucky Break 2001,  PG-13)
10
Spring Break 1983,  R)
11
Titanic Revealed 2004,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments