My Favorite Movies


  assaninadye's Rating My Rating
1
Enough 2002,  PG-13)
2
Shall We Dance 2004,  PG-13)
3
Maid in Manhattan 2002,  PG-13)
4
Anaconda 1997,  PG-13)
5
Gigli 2003,  R)
6
Chori Chori Chupke Chupke 2001,  PG)
7
Krrish 2006,  Unrated)
8
Runaway Bride 1999,  PG)
9
Unfaithful 2002,  R)
10
The Jackal 1997,  R)
11
Sex at 24 Frames Per Second 2002,  R)
12
Mr. Jones 1993,  R)
13
King David 1985,  PG-13)
14
The Bodyguard 1992,  R)
15
The Preacher's Wife 1996,  PG)
16
Waiting to Exhale 1995,  R)
17
Asterix at the Olympic Games (Asterix aux jeux olympiques) 2008,  Unrated)
18
Fabio Montale (Mini-Series) 2007,  Unrated)
19
Flic Story 1975,  Unrated)
20
Adieu l'ami (Farewell, Friend) (Honor Among Thieves) 1968,  PG)
21
Scorpio 1973,  PG)
22
Is Paris Burning? (Paris brűle-t-il?) 1966,  Unrated)
23
Stavisky... 1974,  PG)
24
Peur sur la Ville (Fear Over the City) (The Night Caller) 1975,  Unrated)
25
Hold-Up 1985,  Unrated)
26
Les Misérables 1995,  R)
27
Dragons of the Orient 1988,  Unrated)
28
Rush Hour 1998,  PG-13)
29
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
30
Rush Hour 3 2007,  PG-13)
31
Armour of God (Long xiong hu di) (Operation Condor 2) 1987,  R)
32
New Police Story (San ging chaat goo si) 2004,  R)
33
The Tuxedo 2002,  PG-13)
34
Once Upon a Time in Mexico 2003,  R)
35
The Mask of Zorro 1998,  PG-13)
36
Desperado 1995,  R)
37
Benito 1993,  R)
38
Never Talk to Strangers 1995,  R)
39
Original Sin 2001,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments