My Favorite Movies
| AshyBearxxx's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Tim Burton's Corpse Bride 2005, PG) |
|
| 2 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 3 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 4 |
Jackass: Number Two 2006, R) |
|
| 5 |
Meet the Spartans 2008, PG-13) |
|
| 6 |
10,000 B.C. 2008, PG-13) |
|
| 7 |
Superhero Movie 2008, PG-13) |
|
| 8 |
Howl's Moving Castle 2005, PG) |
|
| 9 |
Castle in the Sky 1989, PG) |
|
| 10 |
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 2007, R) |
|
| 11 |
30 Days of Night 2007, R) |
|
| 12 |
Spongebob Squarepants - Home Sweet Pineapple 2005, Unrated) |
|
| 13 |
Gothika 2003, R) |
|
| 14 |
My Neighbor Totoro 1988, G) |
|
| 15 |
Kiki's Delivery Service 1989, G) |
|
| 16 |
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999, PG-13) |
|
| 17 |
Kaze no tani no Naushika (Nausicaa of the Valley of the Wind) (Warriors of the Wind) 1984, PG) |
|
| 18 |
Hellboy 2004, PG-13) |
|
| 19 |
Stick It 2006, PG) |
|
| 20 |
Lords of Dogtown 2005, PG-13) |
|
| 21 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 22 |
Twilight 2008, PG-13) |






















