My Favorite Movies
| ashweefa's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Jacob's Ladder 1990, R) |
|
| 2 |
Titus 1999, R) |
|
| 3 |
Fear and Loathing in Las Vegas 1998, R) |
|
| 4 |
A Clockwork Orange 1971, R) |
|
| 5 |
Seven (Se7en) 1995, R) |
|
| 6 |
Requiem for a Dream 2000, R) |
|
| 7 |
Cidade de Deus (City of God) 2002, R) |
|
| 8 |
American History X 1998, R) |
|
| 9 |
The City of Lost Children (La Cité des Enfants Perdus) 1997, R) |
|
| 10 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |
|
| 11 |
Sunset Boulevard 1950, Unrated) |
|
| 12 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 13 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004, R) |
|
| 14 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 15 |
American Beauty 1999, R) |
|
| 16 |
Buffalo 66 1998, R) |
|
| 17 |
Pan's Labyrinth 2006, R) |
|
| 18 |
Natural Born Killers 1994, R) |
|
| 19 |
Y Tu Mamá También 2001, R) |
|
| 20 |
Big Fish 2004, PG-13) |
|
| 21 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 22 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 23 |
Angel Baby 1995, R) |
|
| 24 |
Punch-Drunk Love 2002, R) |
|
| 25 |
The Big Lebowski 1998, R) |
|
| 26 |
The Rocky Horror Picture Show 1975, R) |

























