My Favorite Movies
Give list a short description
| ashtarleogold's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999, PG) |
|
| 2 |
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002, PG) |
|
| 3 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977, PG) |
|
| 4 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983, PG) |
|
| 5 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980, PG) |
|
| 6 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 7 |
Highlander 1986, R) |
|
| 8 |
Highlander - Endgame 2000, R) |
|
| 9 |
The Phantom of the Opera 2005, PG-13) |
|
| 10 |
Hollow Man 2000, R) |
|
| 11 |
Ali Baba et les Quarante Voleurs (Ali Baba and Forty Thieves) 1954, Unrated) |
|
| 12 |
Stargate 1994, PG-13) |
|
| 13 |
The Legend of Zorro 2005, PG) |
|
| 14 |
The Mask of Zorro 1998, PG-13) |
|
| 15 |
The Mark of Zorro 1974, Unrated) |
|
| 16 |
300 2007, R) |
|
| 17 |
The Messenger: The Story of Joan of Arc 1999, R) |
|
| 18 |
The Mummy 1999, PG-13) |
|
| 19 |
The Mummy Returns 2001, PG-13) |
|
| 20 |
You Only Live Twice 1967, PG) |




















