Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Ashleyekola1's Rating My Rating
1
A Guy Thing 2002,  PG-13)
2
Calamity Jane 1953,  G)
3
Cat on a Hot Tin Roof 1958,  Unrated)
4
If Only 2004,  PG-13)
5
Just Married 2003,  PG-13)
6
Lake Placid 1999,  R)
7
Little Black Book 2004,  PG-13)
8
Rumor Has It 2005,  PG-13)
9
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
10
A Good Year 2006,  PG-13)
11
A Life Less Ordinary 1997,  R)
12
An Affair to Remember 1957,  Unrated)
13
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
14
Heartbreakers 2001,  PG-13)
15
Little Miss Sunshine 2006,  R)
16
Miss Congeniality 2000,  PG-13)
17
Moulin Rouge 1952,  Unrated)
18
Must Love Dogs 2005,  PG-13)
19
Office Space 1999,  R)
20
Trainspotting 1996,  R)
21
Tsotsi (Thug) 2005,  R)
22
War of the Worlds 2005,  PG-13)
War of the Worlds
Honestly, one of the best movies I've seen in a long time. It had everything a good movie should have. And I liked it despite the press surrounding Tom Cruise, who I don't really like lately.
23
Working Girl 1988,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments