My Favorite Movies


  ashleyangelw's Rating My Rating
1
Tombstone 1993,  R)
2
Dracula - Dead and Loving It 1995,  PG-13)
3
Merlin 1998,  PG)
4
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
5
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
6
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
7
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
8
Fast & Furious 2009,  PG-13)
9
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
10
Miss Congeniality 2000,  PG-13)
11
Underworld 2003,  R)
12
Underworld: Evolution 2006,  R)
13
The Twilight Saga: Eclipse 2010,  PG-13)
14
The Twilight Saga: New Moon 2009,  PG-13)
15
Twilight 2008,  PG-13)
16
X-Men 2000,  PG-13)
17
X2: X-Men United 2003,  PG-13)
18
Jurassic Park 1993,  PG-13)
19
Jurassic Park III 2001,  PG-13)
20
The Lost World - Jurassic Park 1997,  PG-13)
21
Lara Croft - Tomb Raider 2001,  PG-13)
22
Lara Croft Tomb Raider - The Cradle of Life 2003,  PG-13)
23
Interview with the Vampire 1994,  R)
24
Queen of the Damned 2002,  R)
25
Daredevil 2003,  PG-13)
26
The Goonies 1985,  PG)
27
Labyrinth 1986,  PG)
28
Charlie's Angels 2000,  PG-13)
29
Charlie's Angels - Full Throttle 2003,  PG-13)
30
Peter Pan 1953,  G)
31
Brink! 1998,  Unrated)
32
The Muppet Christmas Carol 1992,  G)
33
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000,  PG-13)
34
Valentine 2001,  R)
35
Holiday Inn 1942,  Unrated)
36
Strike! (All I Wanna Do) 1998,  PG-13)
37
Mrs. Doubtfire 1993,  PG-13)
38
The Wizard of Oz 1939,  G)
39
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
40
Aladdin 1992,  G)
41
Aladdin and the King of Thieves 1999,  G)
42
The Return of Jafar (Aladdin 2) 1994,  G)
43
The Birdcage 1996,  R)
44
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
45
Now and Then 1995,  PG-13)
46
Peter Pan 2003,  PG)
47
The Princess Diaries 2001,  G)
48
Alexander 2004,  R)
49
The Mighty Ducks 1992,  PG)
50
D2: The Mighty Ducks 1994,  PG)
51
D3: The Mighty Ducks 1996,  PG)
52
Girl, Interrupted 1999,  R)
53
Scooby-Doo 2002,  PG)
54
Scooby-Doo 2 - Monsters Unleashed 2004,  PG)
55
I Know What You Did Last Summer 1997,  R)
56
I Still Know What You Did Last Summer 1998,  R)
57
Cruel Intentions 1999,  R)
58
Trading Places 1983,  R)
59
Scream 2 1997,  R)
60
Teenage Mutant Ninja Turtles II - The Secret of the Ooze 1991,  PG)
61
Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie 1990,  PG)
62
Teenage Mutant Ninja Turtles III 1993,  PG)
63
Freddy vs. Jason 2003,  R)
64
Longshot (Jack of All Trades) 2000,  PG-13)
65
Hook 1991,  PG)
66
Monty Python and the Holy Grail 1974,  PG)
67
Halloweentown 1998,  Unrated)
68
Halloweentown II: Kalabar's Revenge 2001,  PG)
69
Halloweentown High (Halloweentown III) 2004,  Unrated)
70
Return to Halloweentown (Halloweentown IV) 2006,  Unrated)
71
Back to the Future 1985,  PG)
72
Back to the Future Part II 1989,  PG)
73
Back to the Future Part III 1990,  PG)
74
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides 2011,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments