My Favorite Movies


  ashifriends's Rating My Rating
1
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
2
Black 2005,  Unrated)
3
King Kong 2005,  PG-13)
4
Don 2006,  Unrated)
5
The Matrix Reloaded 2003,  R)
6
The Matrix Revolutions 2003,  R)
7
The Matrix 1999,  R)
8
Water 2005,  PG-13)
9
The Terminator 1984,  R)
10
Traffic Signal 2006,  Unrated)
Traffic Signal
i just luv this movie..this movie just tell u the real life of ppl who just take 30 sec of urs on the traffic signal..madhur bhandarkar --the director of this movie has done a fantastic job by takin 60 original characters...must watch this movie..if u believe in real life.
11
Finding Nemo 2003,  G)
12
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments