My Favorite Movies
| ashelman1's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
E.T. The Extra-Terrestrial 1982, PG) |
|
| 2 |
Humanoids from the Deep (Monster) 1980, R) |
|
| 3 |
Airplane! 1980, PG) |
|
| 4 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 5 |
Interview with the Vampire 1994, R) |
|
| 6 |
Over the Edge 1979, PG) |
|
| 7 |
Sybil 1976, Unrated) |
|
| 8 |
Live and Let Die 1973, PG) |
|
| 9 |
Grizzly 1976, PG) |
|
| 10 |
Jaws 2 1978, PG) |
|
| 11 |
Gojira 1954, Unrated) |
|
| 12 |
Creature from the Black Lagoon 2011, Unrated) |
|
| 13 |
Charly 1968, PG) |
|
| 14 |
Spider-Man 2 2004, PG-13) |
|
| 15 |
Queen of the Damned 2002, R) |
|
| 16 |
The Hobbit: An Unexpected Journey 2012, Unrated) |
















