My Favorite Movies


  1. ashante2727
  2. Gaara

Give list a short description

  ashante2727's Rating My Rating
1
FLCL (Fooly Cooly) 2000,  Unrated)
FLCL (Fooly Cooly)
i loved this it was funny and all the caracters were either dumb, mean or funny
2
Spirited Away 2001,  PG)
Spirited Away
loved this movie it was so creative and i could watch this over and over and over
3
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
Mr. & Mrs. Smith
One of the best movies ever made
4
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
5
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
6
Bee Movie 2007,  PG)
7
Akeelah and the Bee 2006,  PG)
8
Saw III 2006,  R)
9
Saw II 2005,  R)
Saw II
love this sequel
10
Saw 2004,  R)
11
Saw IV 2007,  R)
12
Friday 1995,  R)
13
Next Friday 2000,  R)
14
Friday After Next 2002,  R)
15
Halloween 2007,  R)
16
Austin Powers: International Man of Mystery 1997,  PG-13)
17
Austin Powers in Goldmember 2002,  PG-13)
18
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me 1999,  PG-13)
19
The Rundown (Welcome to the Jungle) 2003,  PG-13)
20
Osmosis Jones 2001,  PG)
21
The Longest Yard 2005,  PG-13)
22
School of Rock 2003,  PG-13)
23
Gridiron Gang 2006,  PG-13)
24
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
25
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
26
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
i love star wars
27
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
28
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
29
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
30
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
31
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
32
Arthur and the Invisibles (Arthur and the Minimoys) 2006,  PG)
33
Starsky & Hutch 2004,  PG-13)
34
Vantage Point 2008,  PG-13)
35
Bleach: Memories of Nobody 2006,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments