My Favorite Movies
| Aryan786's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Love Story 2050 2008, Unrated) |
|
| 2 |
Jaane Tu Ya Jaane Na 2008, Unrated) |
|
| 3 |
Mission Istaanbul 2008, Unrated) |
|
| 4 |
Saawariya 2007, PG) |
|
| 5 |
Om Shanti Om 2007, Unrated) |
|
| 6 |
Dhan Dhana Dhan Goal 2007, Unrated) |
|
| 7 |
No Smoking 2007, Unrated) |
|
| 8 |
Jab We Met 2007, PG) |
|
| 9 |
Heyy Babyy 2007, Unrated) |
|
| 10 |
Naqaab: Disguised Intentions 2007, Unrated) |
|
| 11 |
Jhoom Barabar Jhoom (Dance Baby Dance) 2007, Unrated) |
|
| 12 |
Dhoom 2 (Dhoom:2) 2006, Unrated) |
|
| 13 |
Dhoom 2004, Unrated) |
|
| 14 |
Don 1978, Unrated) |
|
| 15 |
Cash 2007, Unrated) |
|
| 16 |
Don 2006, Unrated) |
|
| 17 |
Fida 2004, Unrated) |
|
| 18 |
36 China Town 2006, Unrated) |
|
| 19 |
Gandhi, My Father 2007, Unrated) |
|
| 20 |
Fool N Final 2007, Unrated) |
|
| 21 |
Kuch Na Kaho 2003, G) |
|
| 22 |
Bluff Master 2005, Unrated) |
|
| 23 |
Shootout at Lokhandwala 2007, Unrated) |
|
| 24 |
Bunty Aur Babli 2005, R) |
|
| 25 |
Kabhi Alvida Naa Kehna 2006, Unrated) |
|
| 26 |
Spider-Man 3 2007, PG-13) |
|
| 27 |
Ab Tumhare Hawale Watan Saathiyo 2004, Unrated) |
|
| 28 |
Kyun...! Ho Gaya Na 2004, Unrated) |
|
| 29 |
Family 2005, Unrated) |
|
| 30 |
Sholay (Embers) (Flames) (Flames of the Sun) 1975, PG) |
|
| 31 |
Lakshya 2004, Unrated) |
|
| 32 |
Golmaal: Fun Unlimited 2006, Unrated) |
|
| 33 |
Kaal (Kalank) 2005, PG-13) |
|
| 34 |
Khakee (The Uniform) 2003, Unrated) |
|
| 35 |
Krrish 2006, Unrated) |
|
| 36 |
Shooting War - World War II Combat Cameramen 2004, Unrated) |
|
| 37 |
300 2007, R) |
|
| 38 |
X-Men: The Last Stand 2006, PG-13) |
|
| 39 |
Jaan-E-Mann 2005, Unrated) |
|
| 40 |
Bhagam Bhag 2005, Unrated) |
|
| 41 |
Namastey London 2007, Unrated) |
|
| 42 |
Hera Pheri 2000, Unrated) |
|
| 43 |
Hulchul 2004, Unrated) |
|
| 44 |
Malamaal Weekly 2006, Unrated) |
|
| 45 |
Salaam-e-Ishq 2007, Unrated) |
|
| 46 |
Yaarana 1981, Unrated) |
|
| 47 |
Kyon Ki 2005, Unrated) |
|
| 48 |
Main Hoon Na 2004, G) |
|
| 49 |
Aap Ki Khatir 2006, Unrated) |
|
| 50 |
Shaadi Se Pehle 2006, Unrated) |
|
| 51 |
Dosti: Friends Forever , Unrated) |
|
| 52 |
Ajnabee 2001, Unrated) |
|
| 53 |
Dhadkan 2000, Unrated) |
|
| 54 |
Kabul Express 2006, PG) |
|
| 55 |
Vivah 2005, Unrated) |
|
| 56 |
Khushi 2003, Unrated) |
|
| 57 |
Ram Gopal Varma Ki Aag 2007, Unrated) |






















































