My Favorite Movies
| aryachan89's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Fracture 2007, R) |
|
| 2 |
The Prestige 2006, PG-13) |
|
| 3 |
Brokeback Mountain 2005, R) |
|
| 4 |
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 2007, R) |
|
| 5 |
Gulliver's Travels 1996, PG) |
|
| 6 |
Revolutionary Road 2008, R) |
|
| 7 |
Indagine su un Cittadino al di Sopra di Ogni Sospetto (Investigation of a Citizen Above Suspicion) 1970, R) |
|
| 8 |
WALL-E 2008, G) |
|
| 9 |
Slumdog Millionaire 2008, R) |
|
| 10 |
L'armata Brancaleone (For Love and Gold) 1966, Unrated) |
|
| 11 |
La seconda notte di nozze 2005, Unrated) |
|
| 12 |
The Imaginarium of Doctor Parnassus 2009, PG-13) |
|
| 13 |
Avatar 2009, PG-13) |
|
| 14 |
Shutter Island 2010, R) |
|
| 15 |
Agora 2009, R) |















