My Favorite Movies
These are my all-time Favorite movies
| arvindcmortel's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 2 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 3 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 4 |
The Godfather, Part II 1974, R) |
|
| 5 |
The Godfather, Part III 1990, R) |
|
| 6 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 7 |
The Patriot 2000, R) |
|
| 8 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 9 |
Jose Rizal 2001, Unrated) |
|
| 10 |
Men of Honor 2000, R) |
|
| 11 |
A Walk in the Clouds 1995, PG-13) |
|
| 12 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 13 |
Armageddon 1998, PG-13) |













