My Favorite Movies
| arvee15's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 2 |
A Clockwork Orange 1971, R) |
|
| 3 |
Seven (Se7en) 1995, R) |
|
| 4 |
The Usual Suspects 1995, R) |
|
| 5 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 6 |
Schindler's List 1993, R) |
|
| 7 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 8 |
Sleepy Hollow 1999, R) |
|
| 9 |
The Departed 2006, R) |
|
| 10 |
Sleepless in Seattle 1993, PG) |
|
| 11 |
Trainspotting 1996, R) |
|
| 12 |
Bram Stoker's Dracula 1992, R) |












