My Favorite Movies
| arusa's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Longest Yard 2005, PG-13) |
|
| 2 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 3 |
The Chorus (Les Choristes) 2004, PG-13) |
|
| 4 |
Legally Blonde 2001, PG-13) |
|
| 5 |
White Chicks 2004, PG-13) |
|
| 6 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 7 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 8 |
She's the Man 2006, PG-13) |
|
| 9 |
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde 2003, PG-13) |
|
| 10 |
The Hot Chick 2002, PG-13) |
|
| 11 |
Saw 2004, R) |
|
| 12 |
School of Rock 2003, PG-13) |
|
| 13 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 14 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001, PG) |
|
| 15 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002, PG) |
|
| 16 |
Step Up 2006, PG-13) |
|
| 17 |
My Dog Skip 1999, PG) |
|
| 18 |
Deuce Bigalow: Male Gigolo 1999, R) |
|
| 19 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 20 |
Never Been Kissed 1999, PG-13) |
|
| 21 |
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 2007, R) |
|
| 22 |
The Fifth Element 1997, PG-13) |






















