My Favorite Movies
| artsy70's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Better Off Dead 1985, PG) |
|
| 2 |
Dumb and Dumber 1997, PG-13) |
|
| 3 |
Meet the Parents 2000, PG-13) |
|
| 4 |
Meet The Fockers 2004, PG-13) |
|
| 5 |
The Wedding Singer 1998, PG-13) |
|
| 6 |
Duplex (Our House) 2003, PG-13) |
|
| 7 |
Office Space 1999, R) |
|
| 8 |
The 40 Year Old Virgin 2005, R) |
|
| 9 |
There's Something About Mary 1998, R) |
|
| 10 |
Born in East L.A. 1987, R) |
|
| 11 |
Wedding Crashers 2005, R) |
|
| 12 |
Held Up 2000, PG-13) |
|
| 13 |
The Weather Man 2005, R) |
|
| 14 |
See Spot Run 2001, PG) |
|
| 15 |
Planes, Trains and Automobiles 1987, R) |
|
| 16 |
Uncle Buck 1989, PG) |
|
| 17 |
Moving 1988, R) |
|
| 18 |
Super Troopers 2002, R) |
|
| 19 |
Kids in the Hall - Brain Candy 1996, R) |
|
| 20 |
Clerks 1994, R) |
|
| 21 |
Clerks II 2006, R) |
|
| 22 |
Beetlejuice 1988, PG) |
|
| 23 |
Mallrats 1995, R) |
|
| 24 |
Jay and Silent Bob Strike Back 2001, R) |
|
| 25 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 26 |
Say It Isn't So 2001, R) |


























