My Favorite Movies
| artisans9's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 2 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 3 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 4 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 5 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 6 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 7 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 8 |
The Departed 2006, R) |
|
| 9 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 10 |
GoodFellas 1990, R) |
|
| 11 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 12 |
Back to the Future 1985, PG) |
|
| 13 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 14 |
Zoolander 2001, PG-13) |
|
| 15 |
Angel Heart 1987, R) |















