My Favorite Movies
| articgale's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Final Fantasy VII - Advent Children 2005, PG-13) |
|
| 2 |
My Chemical Romance - Life on the Murder Scene 2006, Unrated) |
|
| 3 |
The Mummy 1999, PG-13) |
|
| 4 |
The Legend of Sleepy Hollow 1999, PG) |
|
| 5 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 6 |
Sleepy Hollow 1999, R) |
|
| 7 |
Queen of the Damned 2002, R) |
|
| 8 |
The Departed 2006, R) |
|
| 9 |
Blood Diamond 2006, R) |
|
| 10 |
Don't Say a Word 2001, R) |
|
| 11 |
The Mummy Returns 2001, PG-13) |
|
| 12 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 13 |
Gangs of New York 2002, R) |
|
| 14 |
The Beach 2000, R) |
|
| 15 |
Sweeney Todd 2005, Unrated) |
|
| 16 |
X-Men 2000, PG-13) |
















