My Favorite Movies
this is just a list of my favourite movies. the order does not express anything. what i should add to this list is everything aronofsky, kubrick and sofia coppola ever made.....
| arrakis's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Waking Life 2001, R) |
|
| 2 |
Sin City 2005, R) |
|
| 3 |
Being John Malkovich 1999, R) |
|
| 4 |
K-PAX 2001, PG-13) |
|
| 5 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |
|
| 6 |
Dogma 1999, R) |
|
| 7 |
Juno 2007, PG-13) |
|
| 8 |
The Butterfly Effect 2004, R) |
|
| 9 |
Stranger Than Fiction 2006, PG-13) |
|
| 10 |
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 2007, R) |
|
| 11 |
Pulp Fiction 1994, R) |











