My Favorite Movies


  arion1918's Rating My Rating
1
Redline 2007,  PG-13)
2
Goal! The Dream Begins (Goal!: The Impossible Dream) 2005,  PG)
3
Goal II: Living the Dream 2007,  PG-13)
Goal II: Living the Dream
After gaining experience with the football club Newcastle United, Santiago Munez (Becker) gets a huge break when he's transferred to Real Madrid.Its a great show i ever watch!
4
Goal! III (Goal! 3: Taking on the World) 2009,  PG-13)
5
Hot Fuzz 2006,  R)
6
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
7
Torque 2004,  PG-13)
8
The Girl Next Door 2004,  R)
The Girl Next Door
Awesome..my favourite girl
9
The Italian Job 2003,  PG-13)
The Italian Job
Im really luv this show , had watched 5/6 times!!! It so impressive........
10
I Now Pronounce You Chuck and Larry 2007,  PG-13)
I Now Pronounce You Chuck and Larry
"I Now Pronounce You Chuck and Larry" works hard at not being offensive. It just doesn't work hard enough at being good. Larry Valentine (Kevin James) and Chuck Levine (Adam Sandler) are Brooklyn, N.Y., firemen who pretend to be a gay couple in order to receive domestic-partnership benefits. This is particularly important for the widowed Larry: Because of a paperwork glitch, he's unable to make his two young children the beneficiary of his pension. If he takes a partner --
11
The One 2001,  PG-13)
12
Van Wilder: The Rise of Taj (Van Wilder 2) 2006,  R)
Van Wilder: The Rise of Taj (Van Wilder 2)
cant wait to see it!!
13
Shrek the Third 2007,  PG)
Shrek the Third
quite nice...
14
Blades of Glory 2007,  PG-13)
Blades of Glory
It a not bad show
15
Gamun-ui buhwal: Gamunui yeonggwang 3 (Marrying the Mafia III) 2006,  Unrated)
16
Biker Boyz 2003,  PG-13)
17
Spider-Man 2002,  PG-13)
Spider-Man
not bad
18
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
19
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
Spider-Man 3
Really nice....u must catch it!@
20
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
21
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
22
She's the Man 2006,  PG-13)
23
Bad Boys II 2003,  R)
24
The Hot Chick 2002,  PG-13)
25
American Pie 1999,  R)
26
American Pie 2 2001,  R)
27
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
28
Ice Age 2002,  PG)
29
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)
30
Ice Princess 2005,  G)
31
Liar Liar 1997,  PG-13)
Liar Liar
such aa liar~
32
National Lampoon's Van Wilder (Party Liaison) 2002,  R)
33
Harold & Kumar Go to White Castle 2004,  R)
34
Oh, Happy Day 2007,  Unrated)
35
Meet the Parents 2000,  PG-13)
36
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
37
Meet the Robinsons 2007,  G)
Meet the Robinsons
It good to watch it!
38
Armageddon 1998,  PG-13)
39
Driven 2001,  PG-13)
40
Waterboys 2001,  Unrated)
41
Deuce Bigalow: Male Gigolo 1999,  R)
42
Deuce Bigalow: European Gigolo 2005,  R)
43
Gamunui yeonggwang (Marrying the Mafia) 2002,  Unrated)
44
Gamunui wigi: Gamunui yeonggwang 2 (Marrying the Mafia II) 2005,  Unrated)
45
Yeopgijeogin geunyeo (My Sassy Girl) 2001,  Unrated)
46
Nae yeojachingureul sogae habnida (Windstruck) 2004,  Unrated)
47
Keulraesik (The Classic) 2003,  Unrated)
48
Taxi 2004,  PG-13)
49
Taxi 1998,  Unrated)
50
Taxi 2 2000,  Unrated)
51
Taxi 3 2003,  Unrated)
52
Taxi 4 2007,  Unrated)
53
Stargate 1994,  PG-13)
54
Shallow Hal 2001,  PG-13)
55
Yamakasi - Les samouraïs des temps modernes 2001,  Unrated)
56
Les fils du vent (Sons of the Wind) (The Great Challenge) (Yamakasi vs. Ong Bak) 2004,  PG-13)
57
Tau man ji D (Initial D) 2005,  Unrated)
58
Fantastic Four 2005,  PG-13)
59
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer 2007,  PG)
60
Ghost Rider 2007,  PG-13)
61
Top Gun 1986,  PG)
62
The Matrix 1999,  R)
The Matrix
Sci -fi
63
The Matrix Reloaded 2003,  R)
64
The Matrix Revolutions 2003,  R)
65
King Kong 2005,  PG-13)
66
Mighty Joe Young 1998,  PG)
67
Waiting 2005,  R)
68
Dodgeball - A True Underdog Story 2004,  PG-13)
69
Wild Hogs 2007,  PG-13)
Wild Hogs
It a great a show
70
DOA: Dead or Alive 2007,  PG-13)
71
Cast Away 2000,  PG-13)
72
Code Name: The Cleaner 2007,  PG-13)
73
The Da Vinci Code 2006,  PG-13)
74
Men in Black II 2002,  PG-13)
Men in Black II
nice one
75
X-Men 2000,  PG-13)
76
X2: X-Men United 2003,  PG-13)
77
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
78
White Men Can't Dance ,  PG)
79
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
80
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
81
Minyeo-neun goerowo (200 Pounds Beauty) 2006,  Unrated)
Minyeo-neun goerowo (200 Pounds Beauty)
Its a great show to catch it , dont miss it....
82
The Pacifier 2005,  PG)
The Pacifier
Great show!1
83
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
84
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
85
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
86
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
87
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
88
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
89
Hellboy 2004,  PG-13)
90
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
ha ha ah .. it a good show !
91
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
92
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
93
28 Weeks Later... 2007,  R)
94
Next 2007,  PG-13)
95
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
96
Ocean's Twelve 2004,  PG-13)
97
Ocean's Thirteen 2007,  PG-13)
Ocean's Thirteen
Hhmmmm...
98
Thirteen Ghosts (13 Ghosts) 2001,  R)
99
Fei ying (Silver Hawk) 2004,  PG-13)
100
Transformers 2007,  PG-13)
101
Die Hard 1988,  R)
102
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) 1990,  R)
103
Die Hard 3: With a Vengeance 1995,  R)
104
Live Free or Die Hard 2007,  PG-13)
105
To Die For 1995,  R)
106
Jopog Manura, (My Wife is a Gangster) 2001,  Unrated)
107
Jopog manura 2: Dolaon jeonseol (My Wife Is a Gangster 2) 2003,  Unrated)
108
Jopog manura 3 (My Wife Is a Gangster 3) 2006,  Unrated)
109
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
110
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
111
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
good to see
112
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
113
Sugar & Spice 2001,  PG-13)
114
The Bourne Identity 2002,  PG-13)
115
The Bourne Supremacy 2004,  PG-13)
116
The Bourne Ultimatum 2007,  PG-13)
The Bourne Ultimatum
Really exciting show! U muz go and go watch it
117
Resident Evil 2002,  R)
118
Resident Evil - Apocalypse 2004,  R)
119
Resident Evil: Extinction 2007,  R)
Resident Evil: Extinction
The show was not bad but it look like still got some more of it.. Take a look of this - [URL=http://img184.imagevenue.com/img.php?image=75344_1006204456_122_372lo.jpg][IMG]http://img184.imagevenue.com/loc372/th_75344_1006204456_122_372lo.jpg[/IMG][/URL]
120
Fast Food Nation 2006,  R)
121
The Dark Is Rising ,  Unrated)
122
Police Story (Ging chaat goo si) (Police Force) 1985,  PG-13)
123
Police Story 2 (Ging chaat goo si juk jaap) (Police Force II) 1987,  PG-13)
124
Supercop (Police Story 3) (Ging chaat goo si 3: Chiu kap ging chaat) 1992,  R)
125
New Police Story (San ging chaat goo si) 2004,  R)
126
Kidô keisatsu patorebâ (Mobile Police Patlabor) 1988,  Unrated)
127
Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow (Gekijô-ban Naruto: Daikatsugeki!) 2004,  Unrated)
128
Naruto Movie 2: Gekijyouban Naruto daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo! 2005,  Unrated)
129
Bleach: Memories of Nobody 2006,  Unrated)
130
Zodiac 2007,  R)
131
World Trade Center 2006,  PG-13)
132
Around the World in 80 Days 2004,  PG)
133
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)
The Pursuit of Happyness
very touching show... bravo bravo........
134
Shooter 2007,  R)
135
The Hills Have Eyes 2006,  R)
136
The Hills Have Eyes 2 2007,  R)
137
Back to the Future 1985,  PG)
Back to the Future
sci -fi
138
Back to the Future Part II 1989,  PG)
139
Back to the Future Part III 1990,  PG)
140
Sister Act 1992,  PG)
141
Sister Act 2: Back in the Habit 1993,  PG)
142
Sien nui yau wan (A Chinese Ghost Story) 1987,  Unrated)
143
A Chinese Ghost Story II (Sien nui yau wan II yan gaan do) 1990,  Unrated)
144
A Chinese Ghost Story III 1991,  Unrated)
145
Gui da gui (Close Encounters of the Spooky Kind)(Ghost Against Ghost) 1981,  R)
146
Chinese Odyssey Part One: Pandora's Box 1996,  Unrated)
147
Chinese Odyssey Part Two: Cinderella (Sai yau gei: Daai git guk ji - Sin leui kei yun) 1995,  R)
148
Cars 2006,  G)
149
Black Hawk Down 2001,  R)
150
Behind Enemy Lines 2001,  PG-13)
151
Behind Enemy Lines II: Axis of Evil 2006,  R)
152
300 2007,  R)
300
A Brave fighters!
153
The Return of Swamp Thing 1989,  PG-13)
154
Romy and Michele's High School Reunion 1997,  R)
155
Big Bad Mama 1974,  R)
156
Big Bad Mama II 1987,  R)
157
The Animal 2001,  PG-13)
158
Rush Hour 1998,  PG-13)
159
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
160
Rush Hour 3 2007,  PG-13)
161
The Legend of Speed (Lit feng chin che 2 gik chuk chuen suet) 1999,  Unrated)
162
Speed 1994,  R)
163
Speed 2 - Cruise Control 1997,  PG-13)
164
Best of the Best 1989,  PG-13)
165
Best of the Best 2 1993,  R)
166
Best of the Best 3: No Turning Back 1995,  R)
167
My Best Friend's Wedding 1997,  PG-13)
168
Best Motoring International:Carrera 2005,  Unrated)
169
Silent Hill 2006,  R)
170
Batman 1989,  PG-13)
171
Batman Returns 1992,  PG-13)
172
Batman Forever 1995,  PG-13)
173
Batman Begins 2005,  PG-13)
174
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
175
The Last Samurai 2003,  R)
176
Employee of the Month 2006,  PG-13)
177
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
178
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
179
The Rocketeer 1991,  PG)
The Rocketeer
This show is really great
180
Bill & Ted's Excellent Adventure 1989,  PG)
181
Bill & Ted's Bogus Journey 1991,  PG)
182
Serendipity 2001,  PG-13)
Serendipity
u believe it, fate~?
183
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000,  PG-13)
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds)
Its a great show
184
Mr. Nice Guy (Yat goh hiu yan) 1998,  PG-13)
Mr. Nice Guy (Yat goh hiu yan)
not bad , it good to watch.
185
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
186
Remember the Titans 2000,  PG)
Remember the Titans
Its a true story came from...Touching!!!
187
The Time Machine 2002,  PG-13)
188
Jeepers Creepers 2001,  R)
189
Jeepers Creepers 2 2003,  R)
190
The Messengers 2007,  PG-13)
191
The Polar Express 2004,  G)
The Polar Express
Not bad at all..
192
Dong jing gong lüe (Tokyo Raiders) 2000,  PG-13)
193
Han cheng gong lüe (Tokyo Raiders 2) (Seoul Raiders) 2005,  Unrated)
194
Click 2006,  PG-13)
Click
With this remote , it really good...
195
Drumline 2002,  PG-13)
Drumline
Luv to enjoy with this show.
196
Flash 1997,  Unrated)
197
Anaconda 1997,  PG-13)
198
Hitch 2005,  PG-13)
Hitch
He's act , totally like it.
199
Superman Returns 2006,  PG-13)
200
Twister 1996,  PG-13)
201
Independence Day 1996,  PG-13)
202
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
203
White Chicks 2004,  PG-13)
204
Saw 2004,  R)
205
Saw II 2005,  R)
206
Saw III 2006,  R)
Saw III
Nice~
207
The Longest Yard 2005,  PG-13)
The Longest Yard
quite a interesting show
208
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
209
Pretty Woman 1990,  R)
210
Gladiator 2000,  R)
Gladiator
1 word - Great Show!
211
Braveheart 1995,  R)
Braveheart
touchable...
212
8 Mile 2002,  R)
213
Road Trip 2000,  R)
214
Wedding Crashers 2005,  R)
215
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
216
Jurassic Park 1993,  PG-13)
217
Jurassic Park III 2001,  PG-13)
218
The Lost World - Jurassic Park 1997,  PG-13)
The Lost World - Jurassic Park
So wild~
219
Kingdom of Heaven 2005,  R)
220
Honey 2003,  PG-13)
Honey
Damn good to watch.......
221
Little Man 2006,  PG-13)
Little Man
not bad ..not bad~
222
Date Movie 2006,  PG-13)
Date Movie
ha ha ah ha ha ..It make me laugh
223
Coyote Ugly 2000,  PG-13)
Coyote Ugly
Alots of pretty girls~!!
224
The 40 Year Old Virgin 2005,  R)
The 40 Year Old Virgin
Ooh that really funny with ..
225
What a Girl Wants 2003,  PG)
What a Girl Wants
very nice show~.............
226
Deep Impact 1998,  PG-13)
Deep Impact
wait n die~
227
Big Momma's House 2000,  PG-13)
Big Momma's House
comedy~
228
Big Momma's House 2 2006,  PG-13)
Big Momma's House 2
nice one lol~
229
Eurotrip 2004,  R)
Eurotrip
Hhooo
230
Dante's Peak 1997,  PG-13)
Dante's Peak
Wild vocanlo~
231
American Pie 5: The Naked Mile 2006,  R)
American Pie 5: The Naked Mile
wow! u gotta see this !
232
Beethoven 1992,  PG)
Beethoven
funny!
233
Beethoven's 2nd 1993,  PG)
234
Beethoven Pooch Pack 2005,  Unrated)
235
Love Actually 2003,  R)
Love Actually
not bad...
236
Finding Nemo 2003,  G)
Finding Nemo
not bad~
237
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
Charlie and the Chocolate Factory
really nice..
238
Open Season 2006,  PG)
Open Season
ha ha haa...
239
The Incredibles 2004,  PG)
The Incredibles
good~
240
Over the Hedge 2006,  PG)
Over the Hedge
not bad..
241
Robots 2005,  PG)
Robots
nice..
242
The Benchwarmers 2006,  PG-13)
The Benchwarmers
ok la..
243
50 First Dates 2004,  PG-13)
50 First Dates
awesome.......
244
The Punisher 2004,  R)
245
Monster House 2006,  PG)
Monster House
Not bad...
246
Tang shan da xiong (Fists of Fury) (The Big Boss) 1971,  R)
Tang shan da xiong (Fists of Fury) (The Big Boss)
Such a long time show, i still remembered it.
247
Internal Affairs 1990,  R)
248
Mou gaan dou (Infernal Affairs) 2002,  R)
249
Infernal Affairs II 2003,  PG-13)
Infernal Affairs II
Cop and cop affairs!!
250
Infernal Affairs III (Mou gaan dou III: Jung gik mou gaan) 2003,  PG-13)
251
Mon idole (My Idol) (Whatever You Say) 2002,  Unrated)
252
Die Another Day 2002,  PG-13)
253
Romeo Must Die 2000,  R)
254
Love Me, Love My Money ,  Unrated)
255
The Boogeyman 1980,  R)
The Boogeyman
Kinda of scary
256
I Love You, I Love You Not 1997,  PG-13)
257
Crazy Love 2007,  PG-13)
258
What Love Is 2006,  R)
259
Garfield: A Tail of Two Kitties 2006,  PG)
Garfield: A Tail of Two Kitties
Funny movie
260
Cheot Sarang (First Love) 1993,  Unrated)
261
Love on a Diet (Sau san naam neui) 2001,  Unrated)
Love on a Diet (Sau san naam neui)
Andy / Sammi.. both of them acting not bad .
262
Eight Below 2006,  PG)
Eight Below
Very nice movie show!
263
The Guardian 2006,  PG-13)
The Guardian
This is what i call a hero!
264
Just Friends 2005,  PG-13)
265
TMNT 2007,  PG)
266
Freddy vs. Jason 2003,  R)
267
The Transporter 2002,  PG-13)
The Transporter
It great to watch this..
268
Transporter 2 2005,  PG-13)
Transporter 2
Great one!
269
The Grudge 2004,  PG-13)
270
Jason Goes to Hell - The Final Friday 1993,  R)
271
Friday the 13th, Part VI - Jason Lives 1986,  R)
272
Jason X 2001,  R)
273
Dragon: The Bruce Lee Story 1993,  PG-13)
274
The Tuxedo 2002,  PG-13)
The Tuxedo
ok ...
275
Swordfish 2001,  R)
Swordfish
It really good to watch this..
276
Garfield - The Movie 2004,  PG)
277
Scary Movie 2000,  R)
278
Scary Movie 2 2001,  R)
279
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
Scary Movie 3
kinda funny .......
280
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
281
Monsters, Inc. 2001,  G)
Monsters, Inc.
not bad..
282
I, Robot 2004,  PG-13)
283
Koroshiya 1 (Ichi the Killer) 2001,  R)
Koroshiya 1 (Ichi the Killer)
It a art of killing master pieces, quite bloody..
284
Wu yi tan zhang Lei Luo zhuan (Lee Rock) 1991,  Unrated)
Wu yi tan zhang Lei Luo zhuan (Lee Rock)
It a not bad story of Rock Lee
285
Tao xue wei long (Fight Back to School) 1991,  Unrated)
286
The Tenth Man 1937,  Unrated)
287
Tou tiao hao han (Fearless Fighters) 1971,  R)
288
Qun long xi feng (Pedicab Driver) 1989,  Unrated)
289
Fei xia xiao bai long (The White Dragon) 1968,  PG-13)
290
The Love Eterne (Liang shan bo yu zhu ying tai) 1965,  Unrated)
The Love Eterne (Liang shan bo yu zhu ying tai)
Quite touchable
291
Jackie Chan's Project A ('A' gai wak) (Pirate Patrol) 1983,  PG-13)
Jackie Chan's Project A ('A' gai wak) (Pirate Patrol)
Jackie ..jackie
292
Xin jing wu men 1991 (Fist of Fury 1991) 1991,  Unrated)
293
Jing wu ying xiong (Fist of Legend) 1994,  R)
294
Once Upon a Time in China 1991,  R)
295
Once Upon a Time in China 2 1992,  R)
296
Once Upon a Time in China 3 (Wong Fei Hung ji saam: Si wong jaang ba) 1993,  R)
297
Once Upon a Time in China 4 (Wong Fei Hung ji sei: Wong je ji fung) 1993,  R)
298
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004,  G)
299
The Blue Lagoon 1980,  R)
300
The Princess Diaries 2001,  G)
301
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby 2006,  PG-13)
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby
Go ~! Will .F
302
Stealth 2005,  PG-13)
Stealth
Such a powerful Plane!!!!If the world own , it will be ..........
303
The Parent Trap 1998,  PG)
304
Bicentennial Man 1999,  PG)
305
RV 2006,  PG)
306
Lords of Dogtown 2005,  PG-13)
307
Evolution 2001,  PG-13)
308
Hero 2002,  PG-13)
309
Chiu si hung yiu oi (Timeless Romance) 1998,  Unrated)
310
Lung fu moon (Dragon Tiger Gate) 2006,  Unrated)
311
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull 2008,  PG-13)
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull
Cant wait to see it....
312
Indiana Jones and the Temple of Doom 1984,  PG)
313
Indiana Jones and the Last Crusade 1989,  PG-13)
314
Ultraviolet 2006,  PG-13)
315
Van Helsing 2004,  PG-13)
Van Helsing
quite enjoy...
316
The Prestige 2006,  PG-13)
317
Jersey Girl 2004,  PG-13)
318
Pearl Harbor 2001,  PG-13)
Pearl Harbor
Gosh! It such a good movie...
319
Monster-in-Law 2005,  PG-13)
320
Sky Captain and the World of Tomorrow 2004,  PG)
321
Enemy at the Gates 2001,  R)
322
Dreamer: The Movie 2005,  Unrated)
323
Zoolander 2001,  PG-13)
324
Man cheng jin dai huang jin jia (Curse of the Golden Flower) 2006,  R)
Man cheng jin dai huang jin jia (Curse of the Golden Flower)
It was not bad ....
325
Minority Report 2002,  PG-13)
326
Mission Impossible 1996,  PG-13)
327
Mission: Impossible III 2006,  PG-13)
328
Mission Impossible 2 2000,  PG-13)
329
Paycheck 2003,  PG-13)
Paycheck
the show not bad ...
330
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
331
Charlie's Angels - Full Throttle 2003,  PG-13)
Charlie's Angels - Full Throttle
quite enjoy it...
332
Very Bad Things 1998,  R)
333
There's Something About Mary 1998,  R)
334
Gangs of New York 2002,  R)
335
xXx: State of the Union 2005,  R)
336
Maximum Risk 1996,  R)
337
Double Team 1997,  R)
338
Wild Wild West 1999,  PG-13)
339
Timecop 1994,  R)
340
Street Fighter 1994,  PG-13)
Street Fighter
Ha Ha Ha... Quite enjoyed wif it
341
Universal Soldier 1992,  R)
342
The Greatest Game Ever Played 2005,  PG)
343
Spymate 2003,  PG)
344
Jing mo gaa ting (House of Fury) 2005,  Unrated)
345
Shanghai Knights 2003,  PG-13)
346
Dead Sexy 2001,  R)
347
Three (Survival Island) 2006,  Unrated)
Three (Survival Island)
a little sexual n thrill....
348
Flightplan 2005,  PG-13)
Flightplan
It a great show , im quite enjoy ...
349
Anna and the King 1999,  PG-13)
Anna and the King
Very good show...
350
Contact 1997,  PG)
351
Kate & Leopold 2001,  PG-13)
Kate & Leopold
So romance~
352
Flushed Away 2006,  PG)
353
Happy Feet 2006,  PG)
354
The Black Dahlia 2006,  R)
355
Madagascar 2005,  PG)
356
Bad Company 2002,  PG-13)
Bad Company
Awesome
357
Lethal Weapon 4 1998,  R)
358
Predator 2 1990,  R)
359
Good Will Hunting 1997,  R)
Good Will Hunting
What a nice show..
360
Titan A.E. 2000,  PG)
Titan A.E.
ok, the show not bad , im enjoy wif it..
361
Daredevil 2003,  PG-13)
362
That Thing You Do! 1996,  PG)
363
One Night at McCool's 2001,  R)
One Night at McCool's
It a comedy show
364
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
365
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
366
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
367
The Strangers 2008,  R)
368
Smokin' Aces 2007,  R)
369
Can't Hardly Wait 1998,  PG-13)
Can't Hardly Wait
Awesome..awesome..
370
Heartbreakers 2001,  PG-13)
371
Truth About Love 2004,  R)
372
XXX 2002,  PG-13)
373
S.W.A.T. 2003,  PG-13)
S.W.A.T.
Excellent!!!
374
Mrs. Doubtfire 1993,  PG-13)
375
Jumanji 1995,  PG)
376
What Dreams May Come 1998,  PG-13)
What Dreams May Come
really like this show..
377
Patch Adams 1998,  PG-13)
378
A.I. Artificial Intelligence 2001,  PG-13)
379
House of D 2004,  PG-13)
380
Night at the Museum 2006,  PG)
381
The Family Stone 2005,  PG-13)
382
Miss Congeniality 2000,  PG-13)
383
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous 2005,  PG-13)
384
Sunshine 2007,  R)
385
Next Friday 2000,  R)
386
Barbershop 2 - Back in Business 2004,  PG-13)
Barbershop 2 - Back in Business
Geat show!!
387
Species III 2004,  R)
388
One Last Thing 2005,  R)
389
Con Air 1997,  R)
Con Air
Sucha great movie
390
National Treasure 2004,  PG)
391
The Weather Man 2005,  R)
392
Hot Shots! 1991,  PG-13)
Hot Shots!
funny!!!
393
Hot Shots! Part Deux 1993,  PG-13)
Hot Shots! Part Deux
more funny!!
394
The Hot Wives Club 2004,  Unrated)
395
Hot Wives Club 2 2005,  Unrated)
396
Surf's Up 2007,  PG)
397
Step Up 2006,  PG-13)
398
Up Close & Personal 1996,  PG-13)
399
The Devil & Daniel Webster (All That Money Can Buy) 1941,  Unrated)
400
Black God, White Devil (Deus e o Diabo na Terra do Sol) 1964,  PG-13)
401
Devil in the Flesh 2 (Teacher's Pet) 2000,  R)
402
To The Devil A Daughter 1976,  R)
403
The Devil at 4 O'clock 1961,  Unrated)
404
Devil Girl from Mars 1954,  Unrated)
405
Devil Winds 2003,  PG)
406
Deathless Devil - Turkish Pop Cinema Double Bill 2005,  Unrated)
407
Devil Bat 1941,  PG-13)
408
Beat the Devil 1953,  R)
409
The Devil Rides Out 1968,  G)
410
Mark of the Devil 1969,  R)
411
Long khong (Art of the Devil 2) 2005,  Unrated)
412
Year of the Devil (Rok dábla) 2002,  G)
413
Demystifying the Devil: Biography Marilyn Manson 2000,  R)
414
The Devil-Ship Pirates 1964,  Unrated)
415
The Devil Makes Three 1952,  Unrated)
416
Susana (The Devil and the Flesh) 1983,  Unrated)
417
The Devil-Doll 1936,  Unrated)
418
Za ginipiggu 6: Peter no akuma no joi-san (Guinea Pig 6: Peter's Devil Woman Doctor) 1990,  Unrated)
419
Ghost 1990,  PG-13)
420
Otoshimono (Ghost Tunnel)(Ghost Train) 2006,  Unrated)
421
The Thing Below (Ghost Rig 2: The Legend of the Sea Ghost) 2004,  R)
422
Ghost Rock 2003,  R)
423
Ghost Game 2004,  R)
424
Hui Buh: The Castle Ghost 2006,  Unrated)
425
Ghost of Mae Nak 2005,  Unrated)
426
The Ghost of Corleone ,  Unrated)
427
Ghost Lake 2004,  R)
428
Ghost in the Shell 1996,  R)
429
The Ghost and the Darkness 1996,  R)
430
Ghost World 2001,  R)
431
Blackbeard's Ghost 1968,  G)
432
The Ghost and Mrs. Muir 1947,  Unrated)
433
The Backyardigans - It's Great To Be A Ghost 2005,  Unrated)
434
Ghost in the Shell 2 - Innocence 2004,  PG-13)
435
The Ghost And Mr. Chicken 1966,  Unrated)
436
Ghost Watcher II 2005,  R)
437
Ghost of Hanley House 1968,  Unrated)
438
Ghost Patrol 1936,  Unrated)
439
A Chinese Ghost Story 1997,  Unrated)
440
Lo Spettro (The Ghost) 1963,  R)
441
Amanti d'oltretomba (Nightmare Castle) (Lovers Beyond the Tomb) (The Faceless Monster) 2005,  R)
442
Erotic Ghost Story III (Liao zhai san ji zhi deng cao he shang) 1992,  Unrated)
443
The Devil's Tattoo (Ghost Rig) 2003,  R)
444
Little Ghost 1997,  G)
445
Hollywood-Monster (Ghost Chase) 1987,  PG)
446
Sundelbolong (Ghost With Hole) 1982,  Unrated)
447
The Frozen Ghost 1945,  Unrated)
448
Grindhouse 2007,  R)
449
Freddy Got Fingered 2001,  R)
450
Harsh Times 2006,  R)
451
La Maldición del padre Cardona 2006,  Unrated)
452
Dreamer: Inspired by a True Story 2005,  PG)
453
Havoc 2005,  R)
454
Lady in the Water 2006,  PG-13)
455
The Take 2004,  Unrated)
456
Rush 1991,  R)
457
Lock, Stock and Two Smoking Barrels 1999,  R)
458
Judge Not: In Defense of Dogma 2001,  Unrated)
459
View Askew's Look Back at Mallrats 1999,  Unrated)
460
The ButterCream Gang 1991,  Unrated)
461
Soldier 1998,  R)
462
National Lampoon's TV: The Movie 2006,  R)
463
The Darwin Conspiracy 1999,  PG)
464
Raise the Titanic 1980,  PG)
465
Ollie Hopnoodle's Haven of Bliss 1988,  G)
466
Camp Death 2006,  Unrated)
467
Cop Killers 1973,  R)
468
The Machinist 2003,  R)
469
Honey, I Shrunk the Kids 1989,  PG)
470
Cutey Honey 1994,  Unrated)
471
Honey, I Blew Up the Kid 1992,  PG)
472
Honey, We Shrunk Ourselves 1996,  PG)
473
Kyûtî Hanî (Cutie Honey) 2004,  Unrated)
474
Last Resort 2000,  PG-13)
475
The World's Fastest Indian 2005,  PG-13)
476
The Astronaut Farmer 2007,  PG)
477
Last Man Standing 1996,  R)
478
Game of Death 1978,  R)
479
Return of the Dragon (The Way of the Dragon) 1973,  R)
480
Evil Dead 2 1987,  R)
481
Thirteen Days 2000,  PG-13)
482
Enter the Dragon 1973,  R)
483
The Jackal 1997,  R)
484
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
485
Batman: Mask Of The Phantasm 1993,  PG)
486
The Story of Us 1999,  R)
487
The Endless Summer 2 - The Journey Continues 1994,  PG)
488
Unbreakable 2000,  PG-13)
489
My Life 1993,  PG-13)
490
The Whole Nine Yards 2000,  R)
491
Evelyn 2002,  PG)
492
Fuck (F*ck) 2005,  Unrated)
493
Brothers of the Head 2006,  R)
494
Ultimate Avengers: The Movie 2006,  PG-13)
495
House of 9 2005,  R)
496
Sexual Life 2004,  R)
497
13th Child: Legend of the Jersey Devil 2002,  R)
498
King of the Hill 1993,  PG-13)
499
Twilight Zone: The Movie 1983,  PG)
500
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981,  PG)
501
Love & Other 4 Letter Words 2007,  R)
502
The Pet 2001,  Unrated)
503
Shaolin Soccer 2001,  PG-13)
504
Blade 1998,  R)
505
The Mummy 1999,  PG-13)
506
Bright Young Things 2003,  R)
507
From Beijing with Love (Gwok chaan Ling Ling Chat) 1994,  Unrated)
508
Golden Years ,  Unrated)
509
Kung Fu Hustle 2004,  R)
Kung Fu Hustle
Pretty awesome kung fu~ Ha Ha Ha ha....
510
Last Exit to Brooklyn 1990,  R)
511
Stephen King's Desperation 2006,  R)
512
The Van 1997,  R)
513
Boogeyman 2005,  PG-13)
514
Gods and Generals 2003,  PG-13)
515
8 Seconds 1994,  PG-13)
516
Rock Star 2001,  R)
517
The Gate 1987,  PG-13)
518
Blown Away 1994,  R)
519
Tenders' Heat: Wild, Wild Beach 2007,  Unrated)
520
Whole New Thing 2005,  Unrated)
521
The Wild 2006,  G)
522
The Thing Called Love 1993,  PG-13)
523
Wild Chicks ,  Unrated)
524
Wild Things 1998,  R)
525
Wild Things 2 2003,  R)
526
Buddah's Palm Anddragon Fist 2004,  Unrated)
527
Love in the Time of Cholera 2007,  R)
528
Love Is the Drug (Addicted to Her Love) 2006,  R)
529
The Land Before Time III - The Time of Great Giving 1995,  G)
530
Time After Time 1979,  PG)
531
A Time to Kill 1996,  R)
532
Beastmaster 2: Through the Portal of Time 1991,  PG-13)
533
Time Changer 2002,  PG)
534
Nick of Time 1995,  R)
535
Lost 2004,  R)
536
The Lost City 2005,  R)
537
Raiders of the Lost Ark: The Adaptation 2004,  Unrated)
538
The Lost Voyage 2001,  R)
539
Lost Worlds: Life in the Balance 2002,  Unrated)
540
DuckTales: The Movie - Treasure of the Lost Lamp 1990,  G)
541
Let's Get Lost 1988,  Unrated)
542
Tokyo shikkaku (Lost in Tokyo) 2006,  Unrated)
543
Atlantis - The Lost Empire 2001,  PG)
544
The Lost Boys 1987,  R)
545
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams 2002,  PG)
546
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
547
Ace Ventura - When Nature Calls 1995,  PG-13)
548
Stroker Ace 1983,  PG)
549
Ace High (I Quattro dell'Ave Maria)(Four Gunmen of Ave Maria)(Have Gun Will Travel) 1969,  PG-13)
550
When a Stranger Calls 2006,  PG-13)
551
Lara Croft - Tomb Raider 2001,  PG-13)
552
A Walk to Remember 2002,  PG)
553
The League of Extraordinary Gentlemen 2003,  PG-13)
554
Looney Tunes: Back in Action 2003,  PG)
555
Whatever It Takes 2000,  PG-13)
556
Space Jam 1996,  PG)
Space Jam
this one quite ok..
557
Once Upon a Time in the West (C'era una volta il West) 1968,  PG-13)
Once Upon a Time in the West (C'era una volta il West)
in a wild wild west!!!
558
The Lord of the G-Strings - The Femaleship of the String 2002,  R)
559
Batman - Return to the Batcave 2003,  Unrated)
560
G String Vampire 2005,  Unrated)
561
Booty Patrol Part 2:G String Divas 2004,  Unrated)
562
Six-String Samurai 1998,  PG-13)
563
Seven Samurai (Shichinin no Samurai) 1954,  Unrated)
564
The Twilight Samurai (Tasogare Seibei) 2002,  Unrated)
565
Samurai Assassin 1965,  Unrated)
566
Samurai Spy 1965,  Unrated)
567
Samurai X - Betrayal ,  Unrated)
568
American Samurai 1992,  R)
569
Miyamoto Musashi Kanketsuhen: Kettô Ganryûjima (Samurai III: Duel on Ganryu Island) (Bushido) 1956,  Unrated)
570
Blood of the Samurai 2001,  Unrated)
571
Samurai X - Trust ,  Unrated)
572
Hidden Assassin (The Shooter) 1995,  R)
573
The Musician Killer (L' Assassin musicien) 1975,  Unrated)
574
Johnny English 2003,  PG)
575
Am zin (Running Out of Time) (Hidden War) 1999,  Unrated)
576
SpiderBabe 2003,  R)
577
Jackass: Number Two 2006,  R)
578
Johnny Mnemonic 1995,  R)
579
Bachelor Party 1984,  R)
580
Psycho Beach Party 2000,  Unrated)
581
The Party Animal 1983,  R)
582
Erotic Adventures:Boat Party 2005,  Unrated)
583
Slumber Party Massacre II (Don't Let Go) 1987,  R)
584
Dude Where's the Party 2003,  PG-13)
585
Dude, Where's My Car? 2000,  PG-13)
586
Cheaper by the Dozen 2003,  PG)
587
Cheaper by the Dozen 2 2005,  PG)
588
Alone 2002,  R)
589
Home Alone 4 2002,  Unrated)
590
Home Alone 2: Lost in New York 1992,  PG)
591
Home Alone 3 1997,  PG)
592
Alone in the Dark 2005,  R)
593
Home Alone 1990,  PG)
594
Never Die Alone 2004,  R)
595
Bend It Like Beckham 2002,  PG-13)
596
When Beckham Met Owen 2004,  Unrated)
597
The Prodigy 1999,  PG)
598
Like Father, Like Son 1987,  PG-13)
599
With A Friend Like Harry 2000,  R)
600
Iron Man 2008,  PG-13)
Iron Man
I am full support this movie show, beos i like it very much! Pls enjoy wif it!
601
Machete 2010,  R)
602
Iron Man 2 2010,  PG-13)
603
The Karate Kid 2010,  PG)
604
The Last Airbender 2010,  PG)
605
Resident Evil: Afterlife 2010,  R)
606
Hot Tub Time Machine 2010,  R)
607
She's Out of My League 2010,  R)
608
Grown Ups 2010,  PG-13)
609
Cats & Dogs: The Revenge of Kitty Galore 2010,  PG)
610
Kick-Ass 2010,  R)
611
Clash of the Titans 1981,  PG)
612
The Losers 2010,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments