My Favorite Movies


  arickman1's Rating My Rating
1
Bram Stoker's Dracula 1992,  R)
2
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
3
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
Excellent,love Johnny Depp. Great actor.
4
Last of the Dogmen 1995,  PG)
Last of the Dogmen
excellent movie.
5
The Last of the Mohicans 1992,  R)
The Last of the Mohicans
Another good movie.
6
Air Force One 1997,  R)
Air Force One
love it.
7
The Scarlet Letter 1995,  R)
The Scarlet Letter
Excellent
8
Truly, Madly, Deeply 1991,  PG)
Truly, Madly, Deeply
Excellent movie.
9
Sid & Nancy 1986,  R)
10
Sleepy Hollow 1999,  R)
11
From Hell 2001,  R)
12
Blow 2001,  R)
13
Something the Lord Made 2004,  Unrated)
14
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
15
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
16
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
17
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
Love these movies.
18
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
19
Hannibal 2001,  R)
Hannibal
Great actor
20
Love Actually 2003,  R)
Love Actually
Loved it,I'am a big Alan Rickman fan.
21
The Fifth Element 1997,  PG-13)
22
The Crocodile Hunter - Collision Course 2002,  PG)
23
DreamKeeper 2003,  Unrated)
DreamKeeper
Excellent movie.
24
Deeply 2000,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments