My Favorite Movies
| arick14's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Deep Blue Sea 1955, Unrated) |
|
| 2 |
Blue Murder at St. Trinian's 1956, Unrated) |
|
| 3 |
China Blue 2005, Unrated) |
|
| 4 |
Blue Hawaii 1961, PG) |
|
| 5 |
Blue Thunder 1983, R) |
|
| 6 |
Blue Sky 1994, PG-13) |
|
| 7 |
Out to Sea 1997, PG-13) |
|
| 8 |
Blue Streak 1999, PG-13) |
|
| 9 |
Devil in a Blue Dress 1995, R) |
|
| 10 |
The Salton Sea 2002, R) |
|
| 11 |
The Blue Max 1966, PG) |
|
| 12 |
Beyond the Sea 2004, PG-13) |
|
| 13 |
Blue Divas 2005, Unrated) |
|
| 14 |
Blue Collar 1978, R) |
|
| 15 |
Noon Blue Apples 2002, Unrated) |
|
| 16 |
The Blue Butterfly 2004, PG) |
|
| 17 |
Forty Shades of Blue 2004, R) |
|
| 18 |
When the Sea Rises (Quand la Mer Monte...) 2004, G) |
|
| 19 |
Deep Blue Sea 1999, R) |
|
| 20 |
The Lady From the Sea 1974, Unrated) |
|
| 21 |
The Lottery of the Sea 2006, Unrated) |
|
| 22 |
The Blue Lagoon 1980, R) |
|
| 23 |
The Sea Chase 1955, Unrated) |
|
| 24 |
Perfect Blue 1997, R) |
|
| 25 |
Blue Steel 1990, R) |
|
| 26 |
Flags of Our Fathers 2006, R) |
|
| 27 |
Set It Off 1996, R) |
|
| 28 |
Speed 1994, R) |
|
| 29 |
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning 2006, R) |
|
| 30 |
Con Air 1997, R) |
|
| 31 |
Basic Instinct 2 2006, R) |
|
| 32 |
Basic Instinct 1992, R) |
|
| 33 |
Kod amidze Idriza (Days and Hours) 2004, Unrated) |
|
| 34 |
Lady in the Water 2006, PG-13) |
|
| 35 |
Walk the Line 2005, PG-13) |
|
| 36 |
Factory Girl 2006, R) |
|
| 37 |
Dreamgirls 2006, PG-13) |
|
| 38 |
Wild Wild West 1999, PG-13) |
|
| 39 |
Crank 2006, R) |
|
| 40 |
My Super Ex-Girlfriend 2006, PG-13) |
|
| 41 |
X-Men 2000, PG-13) |
|
| 42 |
The Ring 2002, PG-13) |
|
| 43 |
Jackass: Number Two 2006, R) |
|
| 44 |
Miss Potter 2006, PG) |
|
| 45 |
Little Miss Sunshine 2006, R) |
|
| 46 |
The Messengers 2007, PG-13) |










































