My Favorite Movies


  ariana005's Rating My Rating
1
The Incredibles 2004,  PG)
The Incredibles
Love the super heroes and the animation is great
2
Finding Nemo 2003,  G)
Finding Nemo
Cute and adorable
3
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
Ocean's Eleven
Love it
4
E.T. The Extra-Terrestrial 1982,  PG)
E.T. The Extra-Terrestrial
LOVE IT
5
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
hehehe funny movie and adventurous
6
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
Wow so good movie. Love Last
7
A Cinderella Story 2004,  PG)
A Cinderella Story
just becuz of hilary duff
8
Love Actually 2003,  R)
Love Actually
Love this movie everyone should watch it
9
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
The Day After Tomorrow
Love anything about the earth being destroyed. How humanity lives on
10
The Ring 2002,  PG-13)
The Ring
Like the story but so what happend at the end LOL
11
The Matrix 1999,  R)
The Matrix
LOVED IT Special effects this movie broke new ground in the possiblities of graphics
12
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious
Just love cars chases rooooommmmmmm
13
Saw II 2005,  R)
Saw II
Love anything that tests human behavior ... so what would do in the situation? ehhh
14
War of the Worlds 2005,  PG-13)
War of the Worlds
I loved the special effeccts but i rather watch the classic one hehehe
15
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
I am such a sci fi whore soo loved the movie and the power.
16
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
woohoo I love the series but i never read the books hehehe i rather watch on the big screen.
17
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
Love mystery and adventure and special effects.
18
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
Love the book Love the movie.
19
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
Love the whole special effects and love story. Damn it i want the necklace. hehehe

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments