My Favorite Movies
| areeldude's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Office Space 1999, R) |
|
| 2 |
The Truman Show 1998, PG) |
|
| 3 |
Ferris Bueller's Day Off 1986, PG) |
|
| 4 |
WALL-E 2008, G) |
|
| 5 |
There Will Be Blood 2007, R) |
|
| 6 |
A Christmas Story 1983, PG) |
|
| 7 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004, R) |
|
| 8 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 9 |
Raging Bull 1980, R) |
|
| 10 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 11 |
Blood Simple 1984, R) |
|
| 12 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 13 |
Three O'Clock High 1987, PG-13) |
|
| 14 |
The King of Comedy 1983, PG) |
|
| 15 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 16 |
300 2007, R) |
|
| 17 |
Groundhog Day 1993, PG) |

















